Žihadla z Moravských Budějovic vyhrála sérii s Táborem 3:0 na zápasy a nyní čekají na soupeře pro semifinále.
(foto: mm)

Žihadla v semifinále!

09.03.2018

Tábor/Moravské Budějovice - Hokejové Moravské Budějovice ukončily čtvrfinálovou sérii druholigového play-off s Táborem v nejkratším možném termínu. Na třetí výhru se ale obrovsky nadřely, když rozhodly až v prodloužení. Na soupeře nyní musí čekat až do doby, kdy budou dohrány všechny série skupin střed a západ.

V pondělním druhém zápase série si Žihadla vybudovala rozhodující náskok už v první třetině. V polovině 4. minuty pálil po ledě přesně Salák a v 10. minutě oprášil známé nedáš-dostaneš z brejku Horký. Do konce první části měli náznaky šancí také domácí, ale Brož v brance Žihadel odolal.

V prostřední části byli opticky aktivnější táborští Kohouti, kterým k tlaku pomohlo i několik přesilovek. V jedné z nich ve 31. minutě přetavil pěknou souhru s Havranem a Doktorem v kontaktní gól Březina. Pak si domácí zahráli dlouhou přesilovku pět na tři, ale na vyrovnání nedosáhli. „Díky nezměrné bojovnosti jsme se sice dostali ve druhé třetině do tlaku, ale neřekl bych, že to plodilo nějaké výrazné šance. Dokazuje to i ta přesilovka pěti proti třem,“ posteskl si domácí trenér Tomáš Matušík.

V poslední části si hosté těsný náskok kontrolovali a při závěrečné táborské power-play udeřili z hokejky Matějky potřetí. „Byl to prostě náš klasický zápas. Víc úsilí už snad ani do hry vložit nemůžeme, ale znovu jsme dali jen jeden gól. Opticky to sice nějak vypadá, ale nikam to nevede. Soupeř byl hokejovější, lépe pracoval s pukem a ukázal, že má zkušenější hokejisty. Brankář Moravských Budějovic navíc chytal opravdu výborně, ale to samé dnes platí i o Tomáši Klestilovi,“ smekl před oběma gólmany Matušík.

Moravskobudějovický kouč si po druhé výhře pochopitelně oddechl. Přiznal ale, že tentokrát dělal jeho tým spoustu nesmyslných chyb. „První třetina byla z naší strany dobrá, ale druhá naopak hrozná a jen díky nemohoucnosti Tábora jsme nedostali dva tři góly. Naši hráči sice bojovali, ale vyráběli naprosto neskutečné chyby. Navíc jsme znovu dělali nesmyslné fauly, které nás strašně srážejí. Místo toho, abychom vedli 4:1, třepeme se v oslabení, aby soupeř nevyrovnal. V poslední části jsme měli tři přesilovky, ale znovu jsme vymýšleli absolutní nesmysly, místo toho, abychom je využili,“ neskrýval nespokojnost kouč Žihadel.

Čtvrtfinále play-off II. ligy, skupiny střed: DS České Budějovice – Havlíčkův Brod 2:5 (stav série 0:2), Nymburk – Kolín 1:0pp (1:1), Klatovy – Žďár nad Sázavou 5:6sn (0:2).

Třetí zápas na moravskobudějovickém ledě sice začali náporem domácí, jenomže pak si obránci nepohlídali Doktora a po jeho úniku dorážel Březina. V 9. minutě vedli Kohouti už o dva góly, ale pak snížil Krutiš a čtyři vteřiny před první přestávkou po vyhraném buly vyrovnal Matějka.

Také ve druhé části byli jako první úspěšnější Jihočeši, ale na Kadilákovu branku odpověděl v přesilovce Horký.

Poprvé do vedení šla Žihadla na začátku třetí části, ale vedení po brance Rytnauera neudržela, a tak musel zápas do prodloužení. V něm měl gól na hokejce Rytnauer, ale puk mu v rozhodující chvíli sjel z hokejky. Sérii tak ukončil až v 66. minutě přesnou střelou aktivní Salák.

Třetí zápasy: Havlíčkův Brod - DS České Budějovice 7:4 (3:0), Kolín – Nymburk 5:2 (2:1), Žďár nad Sázavou – Klatovy 5:3 (3:0).