Osmatřicetiltý Ladislav Rytnauer prožívá v dresu druholigových Žihadel z Moravských Budějovic parádní sezónu. V zápase proti Pelhřimovu vylepšil svoje statistiky o gól a tři asistence.
(foto: mm)

Žihadla zvládla na svém ledě další druholigové derby Vysočiny

12.11.2018

Moravské Budějovice - Povinné vítězství si do tabulky druhé ligy připsali hokejisté Moravských Budějovic. Ti v 16. kole skupiny jih na svém ledě porazili v krajském derby pelhřimovské Lední medvědy přesvědčivě 6:2.

V dresu Moravských Budějovic se premiérově objevil i osmnáctiletý obránce Petr Veleba, který je odchovancem Znojma, ale od sezóny 2016/2017 působí v mládežnických týmech jihlavské Dukly. V její „osmnáctce“ odehrál vloni 40 zápasů, ve kterých dal 5 gólů a přidal 21 asistencí, ve „dvacítce“ naskočil třikrát bez bodového úspěchu. „Je to mladý hráč, který byl dlouho zraněný a dlouho netrénoval. Máme dva zraněné, takže jsme si ho vzali na zkoušku, ale myslím, že víc hrát bude v juniorce Dukly,“ řekl k novému hráči trenér Žihadel Augustin Žák.

O osudu zápasu rozhodla už první třetina, ve které dokázala dát Žihadla čtyři góly. Na začátku 12. minuty otevřela skóre třebíčská posila Jakub Čejka a za 52 vteřin přidal druhý gól Krutiš. O chvíli později kontroval pelhřimovský Marek Hadrava, ale do první sirény přinesly klid na hokejky Žihadel branky Klimenta a Horského. I přes jasně vyhranou první část s ní nebyl spokojený trenér Žák. „Prvních deset minut bylo mizerných, bídná ale byla celá první třetina. Být to lepší soupeř, asi bychom prohrávali.“

V prostřední části pálili ostrými jen domácí hokejisté a oba góly dala v početní výhodě. Nejprve se na konci 36. minuty prosadil ve dvojnásobné početní výhodě Rytnauer a za chvíli už v klasické přesilovce Kabelka.

V poslední třetině si Moravskobudějovičtí náskok v klidu hlídali a z klidu je nevyvedla ani Kadlecova branka ze 48. minuty.

„Bylo to těžké utkání, protože podobné zápasy jsou vždycky těžké. Podařilo se nám proměnit téměř všechny vytvořené šance, takže za tři body musíme být rádi. Bodovali jsme v posledních deseti zápasech v řadě, takže naprostá spokojenost. Ale naše výkony leží na brankáři a první pětce a to nejde, produktivita se musí rozložit i na ostatní hráče,“ řekl po utkání trenér Žihadel Augustin Žák.

Jeho svěřence čeká už dnes od osmnácti hodin domácí duel s Pískem, hned v sobotu 17. listopadu se pak v Moravských Budějovicích půjde na hokej s Šumperkem. Ten se bude hrát od sedmnácti hodin.

HC Moravské Budějovice – HC Lední Medvědi Pelhřimov 6:2 (4:1, 2:0, 0:1). Branky a nahrávky: 12. Čejka (Havlát), 12. Krutiš (Horký), 17. Kliment (Horký, Rytnauer), 18. Horký (Krutiš, Rytnauer), 36. Rytnauer (Krutiš, Kabelka), 38. Kabelka (Rytnauer, Krutiš) – 14. Marek Hadrava (Martin Hadrava), 48. Kadlec (Heinrich). Rozhodčí: Reich – Čelechovský, Komínek. Vyloučení: 2:8, navíc Port (Pelhřimov) 10 minut osobní trest. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváků: 508.

Moravské Budějovice: Jekel – Trnka, Kadela, Peroutka, Kabelka, Kliment, Veleba – Matějka, Lupač, Juráň, Horký, Mikeš, Hačecký, Rytnauer, Čejka, Havlát, Caha, Krutiš.

Pelhřimov: Holík – Oščádal, Kohút, Port, Piskač, Pospíchal, D. Kasalý – Hadrava Martin, Heinrich, Vysloužil, Votápek, Siřiště, Pigl, F. Kasalý, Hadrava Marek, Kadlec.