Třebíčský útočník Richard Kristl se v Benátkách nad Jizerou postaral o jedinou trefu Horácké Slavie.
(foto: Martin Mutl)

Zítra čeká hokejisty poslední zápas sezóny

07.03.2016

Benátky nad Jizerou - Hokejová Horácká Slavia Třebíč ve skupině o udržení první ligy stále čeká na první výhru. V předposledním kole soutěže se Třebíčští znovu v hodně omlazené sestavě představili v Benátkách nad Jizerou, kterým zaslouženě podlehli 1:5. Před sebou už má tým trenéra Jiřího Mičky jen jeden zápas. Ten sehraje zítra na svém ledě proti Mostu, který k jistotě záchrany nutně potřebuje naplno bodovat.

Do utkání lépe vstoupili domácí, kteří se po šesti minutách hry dočkali úvodní branky. Hubáček se od mantinelu protáhl před Máje, udělal kličku a poslal puk poprvé do branky. Za chvíli se sám na branku řítil domácí Hrníčko, Máj ale odolal. Ve 12. minutě se poprvé osmělili hosté, ale Juráň svoji šanci neproměnil. „První třetinu jsme o gól prohráli, ale Benátky tam měly další tři čtyři gólovky, takže jsme mohli být za výsledek 1:0 rádi,“ přiznal třebíčský Jiří Mička.

Také prostřední část odstartovaly dvě šance Benátek. Huňa v dobré šanci nepřehodil Májův beton a Hrbíčkovu střelu třebíčský gólman vyrazil. Naopak ve 26. minutě hosté proměnili přesilovku pět na tři a po Kristlově individuální akci a přesné střele na lapačku vyrovnali. Jenomže jen o dvě minuty později zatáhl za záchrannou brzdu Jiří Wasserbauer a Huňa dostal šanci v trestném střílení. To mladý slovenský forvard zakončil k pravé tyči a domácí znovu vedli. Ze druhé třetiny uběhlo jen 16 vteřin, Hubáček našel skulinu mezi Májovými betony a Benátky vedly o dvě branky. Na konci 31. minuty pak dorazil puk do branky po Pabiškově střele od modré Hrníčko a Horácká Slavia byla zralá na ručník. Do druhé přestávky pak přežili hosté šance Pletky a Hubáčka a do kabin šli s tříbrankovým mankem. „Ve druhé části jsme sice vyrovnali, ale pak domácí odskočili na rozdíl tří gólů a bylo prakticky po zápase,“ řekl Mička.

Třetí část se hrála spíše z povinnosti. První šanci měl třebíčský mladík Hort a hned vzápětí pálil v dobré pozici zkušený Pletka. V polovině poslední třetiny Kalina viděl nepokrytého Kurku a ten dal pátý gól domácího celku. Ve zbytku zápasu se do šancí dostali i Třebíčští. Polodna trefil jen Novotného lapačku, Čech ve slibné pozici branku netrefil vůbec a Kristl rovněž nezakončil přesně.

Poslední zápas další prvoligové sezóny čeká Horáckou Slavii Třebíč zítra, kdy od půl šesté hostí na vlastním ledě Most. Ten v sobotu otočil duel zápas v Šumperku, vyhrál 4:2 a bodově se na Draky dotáhl. Pokud Severočeši zítra v Třebíči vyhrají za tři body, mají díky lepším vzájemným zápasům záchranu jistou. „Hrajme doma a chceme odehrát dobrý zápas s dobrým výsledkem,“ říká před posledním zápasem celé sezóny Mička.

Stejně jako v celém play-out nastupuje v dresu Horácké Slavie hodně juniorů. Ti si ale podle trenéra Mičky budou muset na stabilní sestavu prvoligového týmu počkat. „Z těch sedmi kluků, co se nám v sestavě protočilo, by snad jeden mohl jít do přípravy. Ale do prvoligového kádru se tihle kluci mohou dostat, když na sobě budou pracovat, až tak za dva za tři roky přes druhou ligu,“ zhodnotil šance třebíčských juniorů Jiří Mička.

Před posledním kolem soutěže vidí třebíčský trenér jako sestupující tým Draky ze Šumperka. „Po tom, co Most otočil zápas v Šumperku, tak všechno nasvědčuje tomu, že se Most zachrání a i když Šumperk uhrál na první ligu dost bodů, pravděpodobně mu to stačit nebude.“

Autor: Martin Mutl