Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Zítra můžete pomoci lidem v nouzi

17.05.2019

MORAVSKÉ BUDĚJOVICE (pch) - Oblastní charita Třebíč se v sobotu 18. května zapojí do celostátní Sbírky potravin. Trvanlivé potraviny a drogistické zboží, určené lidem v nouzi, budou její zástupci vybírat od 8 do 18 hodin v Penny marketu v Moravských Budějovicích na Tyršově ulici.


Sbírku potravin organizuje Česká federace potravinových bank a Diecézní charita Brno.„U vchodu do prodejny obdrží lidé informační letáček s doporučením, které zboží kupovat. Rádi jim také odpovíme na různé dotazy a poradíme. Kdo se rozhodne něco do sbírky darovat, tak si vybrané zboží vloží do svého nákupního košíku, zaplatí u pokladny, a poté je na místě předá přítomným pracovníkům Charity,“ popisuje průběh sbírky Blanka Spilková, koordinátorka Sbírky v Oblastní charitě Třebíč a dodává: „Vzhledem k potřebě skladování a expedování je nutné nakupovat pouze trvanlivé potraviny.“

Potřeba jsou hlavně tyto základní trvanlivé potraviny: těstoviny, rýže, nejlépe ve varných sáčcích, polévky v sáčku, konzervy, olej, trvanlivé mléko, kečup, paštiky, olejovky, dětská krupička, dětské výživy, dětské sušené mléko a kaše a také eventuálně hygienické potřeby, dětské pleny.

„Jsme vděčni za každou pomoc pro lidi v těžké situaci,“ říká Blanka Spilková. Sbírka poslouží lidem v nouzi z Charitní záchranné sítě, dále matkám či rodičům s dětmi, ženám z Azylového domu pro rodiče s dětmi a ženy Třebíč a mužům z Azylového domu pro muže Třebíč.

„Naposledy jsme se zúčastnili Národní potravinové sbírky loni 10. listopadu 2018 v Tescu v Jihlavě, lidé nám darovali přes 1 900 kg potravin a hygienických potřeb, které jsme využili v Charitní záchranné síti pro lidi v nouzi a v našich azylových domech v Třebíči,“ prozradila Blanka Spilková a připojuje: „Lidé byli velice štědří, prosíme, aby i v nadcházející Sbírce potravin nám a lidem v nouzi zachovali přízeň.“

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk