Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Zloděj dobytka zabil dvě krávy přímo na pastvě

12.08.2013

Budišov, Hodov - Třebíčští kriminalisté vyšetřují případ usmrcení a následného odcizení dvou jalovic. Celá věc se odehrála přímo na pastvě. „Policisté na místě zjistili, že dosud neznámý pachatel je v noci ze středy na čtvrtek na pastvině ve výseku lesního porostu u silnice mezi obcemi Budišov a Hodov,“ upřesnila tisková mluvčí policie Dana Čírtková. Krávy se pásly v lokalitě zvané Bílá skála.


Jakým způsobem pachatel krávy usmrtil, zatím není jasné. Navíc je ještě na místě vyvrhnul a mrtvá těla odvezl neznámo kam. „Majiteli stáda tak způsobil krádeží škodu ve výši 54 000 korun,“ doplnil tisková mluvčí.

„Kriminalisté by v souvislosti se včerejším případem uvítali jakékoliv informace o případném pohybu podezřelého vozidla nebo podezřelých osob, které se ve středu večer nebo v noci ze středy na čtvrtek pohybovaly na pastvině mezi obcemi Budišov a Hodov v místě zvaném Bílá skála. Veškeré poznatky můžete sdělit na linku 158,“ vyzývá Dana Čírtková.

Na Třebíčsku se ovšem jedná v letošním roce už o druhý podobný případ. „Dva kusy skotu někdo usmrtil a odcizil začátkem července. Ke krádeži došlo stejným způsobem a skot zmizel z pastviny v katastru obce Benetice,“ upřesnila policejní mluvčí.

Tehdy šlo o chovného býka, který zmizel v době od středy 3. července do odpoledne 6. července na pastvině mezi obcemi Benetice a Bochovice. Pachatel zvíře usmrtil a následně vyvrhl. Zloděj býka odvezl a na místě zanechal pouze jeho zbytky. „Pachatel způsobil předběžně vyčíslenou škodu osmdesát tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže. Místo činu ohledali a kriminalistický technik zajistil stopy. Policisté provedli šetření v lokalitě i v okolí, po pachateli pátrají,“ uvedla tehdy tisková mluvčí jihlavských policistů Jana Kroutilová. Podle dostupných indicií nelze tedy vyloučit, že oba případy má na svědomí jeden a tentýž člověk.

Autor: Petr Chňoupek
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk