Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Zpěvačka z Třebíče vyhrála portu

13.02.2012

Praha, Třebíč - Poměrně velkým úspechem se může pochlubit žákyně 8. třídy Základní školy Benešova v Třebíči Felicita Victorie Prokešová. Vše odstartoval již loňský desátý ročník přehlídky umělecké činnosti dětí a mládeže, který se konal 11.až 13. listopadu v Okříškách. Hodnotila se kategorie hudební interpretace, tanec, fotografie,výtvarná tvorba a jiné.


Na slavnostním galavečeru si první místo v kategorii dětská porta - melodie odnesla Felicita Victorie Prokešová a jako jediná ze soutěžících si vybojovala postup do celorepublikové soutěžní přehlídky pro děti a mládež Dětská Porta 2012. Finále se konalov Praze v Divadle Za Plotem a odborná porota byla tentokrát složená ze samých profesionálních hudebníků, hudebních interpretů a kritiků. “Do soutěže jsem jela s mírnými obavami , že poměřím síly s konkurencí a svými vrstevníky, což se záhy potvrdilo. V mé kategorii soutěžilo jedenáct interpretů a víc než polovička z nich byly ostřílené zpěvačky, které nestály před takovouto odbornou porotou poprvé. Nedávala jsem si žádné velké šance, brala jsem to spíš jako velkou zkušenost. Dokonce jsem si myslela , že v polovině soutěžního dne odjedu domů. Za podpory maminky a paní učitelky Fišerové z naší školy jsem vytrvala a vyplatilo se,? řekla Felicita Prokešová.

Dětskou portu ve své kategorii melodie nakonec vyhrála. Podle slov odborné poroty předvedla naprosto uvolněný, přirozený a hudebně vyvážený výkon. Porotu zaujala i netradičním výběrem písní (Marie Rottrová - Řeka lásky, Michael Jackson ? Ben, Adele - Someone like you).

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk