Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Libor Vodák
(foto: )

Ztracený Vodák se našel v penzionu v Tatrách

05.12.2011

Třebíč - Podnikatel Libor Vodák, který beze stopy zmizel v polovině července tohoto roku, je na světě. „Komisař ze Služby kriminální policie a vyšetřování v Třebíči v pátek dne 2. prosince odvolal celostátní pátrání po pohřešovaném jednačtyřicetiletém podnikateli z Třebíče,“ prozradila tisková mluvčí Policie České republiky v Třebíči Marcela Lavická.


Libor Vodák byl nalezen ve čtvrtek 1. prosince na Slovensku v Tatrách, kde byl ubytovaný v jednom z penzionů. „Dosud provedeným šetřením nebylo zjištěno, že by na osobě pohřešovaného byl spáchán trestný čin,“ uvedla tisková mluvčí.

Podnikatel byl naposledy viděn 11. července v Třebíči. Od té doby o něm nebylo ani vidu, ani slechu. Podle dostupných informací osudného 11. července ještě poobědval v restauraci nedaleko třebíčského vlakového nádraží. Jeho odemčené auto bylo nalezeno na parkovišti u nemocnice. Měl po sobě zanechat dva dopisy na rozloučenou, ve kterých měl uvést, že jeho mrtvolu nikdo nikdy nenajde.

Zmizení Libora Vodáka doslova zlikvidovalo jeho firmu Vodak print. Zaměstnanci přišli ze dne na den o obživu a firma je od srpna v insolvenci. Podle některých spekulací právě finanční problémy firmy mohly být jedním z důvodů, proč Libor Vodák nečekaně zmizel.

Co přesně Libor Vodák celou dobu v Tatrách dělal, není dosud zcela objasněno. Po celou dobu svého zmizení měl být však na jednom místě. V horském penzionu ho měl ve čtvrtek vyzvednout jeho bratr. Při zpáteční cestě domů jej měl z blíže nespecifikovaných důvodů zanechat v péči lékařů Baťovy nemocnice ve Zlíně.

Autor: Petr Chňoupek
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk