Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Ztratila orientaci a utopila se

07.09.2010

Police - Dopoledne ve čtvrtek 2. září otřásla Policí smutná zpráva. Žena, po které se už pár hodin pátralo, byla nalezena v rybníku Pod Lipou. Ten leží na Jiratickém potoce na jihozápadním okraji obce. Přivolaný lékař mohl konstatovat už jen smrt.


Informaci o nálezu utonulé třiasedmdesátileté ženy potvrdila Horáckým novinám i tisková mluvčí Policie České republiky Marcela Lavická. „Na místě museli zasahovat policejní potápěči, kteří zajistili vylovení utonulé,“ prozradila tisková mluvčí. Potapěči tak jen potvrdili úvahy, že žena mohla skončit právě v rybníku Pod Lipou.

„Po lékařské prohlídce byla nařízena zdravotní pitva,“ uvedla Marcela Lavická. Pitva určí přesnou příčinu smrti a měla by vyloučit cizí zavinění. „Zatím všechno nasvědčuje tomu, že šlo o nešťastnou náhodu,“ doplnila mluvčí.

Starosta Police Karel Janoušek o celém případu není příliš informován. Žena byla, podle našich informací, z Police. „Co vím, tak měla mít nějaké nervové potíže. Asi zabloudila,“ domnívá se starosta. Z jeho slov vyplývá, že žena měla určité problémy s orientací a právě ty se jí staly osudnými.

Autor: Petr Chňoupek & Vendula Krausová
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk