Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Zubaři na elektrárně prozatím skončili

19.11.2018

DUKOVANY (pch) - Již na začátku srpna jsme vás informovali, že Jaderná elektrárna Dukovany je bez zubaře. MUDr. Ibrahim Sghiert tehdy tvrdil, že je zavřeno kvůli jeho nemoci a že brzy provoz ordinace obnoví. To se později také stalo. Ordinaci v elektrárně nevyužívali jen zaměstnanci, ale také lidé z blízkého okolí.


Nyní soukromá společnost, která ordinace na elektrárně provozovala, oznámila, že obě ordinance zavírá, a to s okamžitou platností.

Tiskový mluvčí Jaderné elektrárny Dukovany Jiří Bezděk uvedl, že prostory jsou elektrárny a že soukromá společnost je ochotna prodat i vybavení. Stačí tedy jen sehnat nového zubaře. Nyní jsou ordinace otevřeny jen na zhruba hodinu a půl každý pátek, a to jen proto, aby si pacienti mohli vyzvednout svoji lékařskou dokumentaci. Tu si lze vyzvednout i na základě písemné žádosti.

Elektrárna se teď, podle slov tiskového mluvčího, snaží sehnat co nejrychleji nového zubaře. Není to jednoduché, protože stomatologů, a to nejen v regionu, je nedostatek.

Současná firma dala výpověď z prostor k poslednímu dni prosince letošního roku. „Do té doby se nic zásadního nezmění,“ uvedl tiskový mluvčí Jiří Bezděk. Takže jestliže se podaří sehnat nového zubaře, tak nastoupí nejdříve k 1. lednu roku 2019. „Chceme, aby fungovaly obě ordinace,“ konstatoval Bezděk a dodal: „Uděláme pro to maximum. Provoz stomatologických ordinací je pro nás důležitý, a to nejen vzhledem k zaměstnancům, ale i lidem z okolí.“

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk