www.horacke-noviny.com

Letošní dovolená v Česku a na kolech. Začněte v Autodílech Meteor

Přemýšlíte nad tím, že byste letošní dovolenou strávili na kolech? V Česku je tolik zajímavých míst, které stojí za to vidět. Letošní léto může být přesně tím pravým impulzem k objevování české krajiny ze sedla kola. Ať už chcete vyrazit na každodenní vyjížďky nebo občasné rekreační cyklovýlety na svém kole, budete potřebovat nosič kol na auto. Na výběr máte ze tří možností - nosič kol na střechu, na tažné zařízení vozu nebo na páté dveře. „Nejprve si ujasněte, kolik kol s sebou povezete nebo budete vozit. Od toho se bude odvíjet další výběr nosičů,“ doporučuje Jan Hrůza z prodejny Autodíly Meteor.

Přidáno: 1. července 2020

Nosiče kol na střechu
Patří k těm nejpoužívanějším. V tomto případě máte totiž výhodu v tom, že pro každé kolo pořizujete jeden nosič. Takže můžete začít s jedním pro převoz kol na víkendové vyjížďky a přidat k tomu potom další nosiče kol pro další členy rodiny. „Na střechu se vejdou u většiny vozů čtyři nosiče kol. Pokud používáte více aut, můžete je odmontovat a umístit na jiný vůz. Musíte však počítat s tím, že manipulace s koly ve výšce je poměrně náročná, zejména u vozů SUV,“ vyjmenovává zkušenosti Jan Hrůza a dodává, že podmínkou je střešní nosič, tzv. zahrádka, na kterou se jednotlivé nosiče kol upínají. V této kategorii je oblíbený nosič Thule ProRide 598, zejména pro svou jednoduchost obsluhy. Podívat se na něj můžete v prodejně Autodílů Meteor. A rovnou také vyzkoušet.

Nosiče kol na tažné zařízení
Cenově vycházejí dráž, ale nespornou výhodou je jejich jednoduchá montáž i obsluha, kterou zvládne i netechnický typ. Převezete na nich až čtyři kola a nosič můžete používat na jakémkoliv autě vybavené tažným zařízením. „I když budete mít kola usazená v nosiči, tak díky funkci sklopení otevřete i kufr auta,“ říká Jan Hrůza. U některých typů automobilů může být zhoršený výhled zadním oknem, proto je dobré si tento typ nosiče vyzkoušet na svém autě. Stačí přijet k prodejně Autodílů Meteor v Třebíči a specializovaní prodejci vám rádi pomohou i poradí. Pro ty, kteří mají rádi jednoduché a velmi praktické věci, potěší zajisté skládací nosič značky Thule EasyFold. „Nainstalujete ho, jak se říká, levou zadní. Díky rychloupínací páce a odnímatelných držáků rámu snadno kola upevníte. Téměř bez námahy,“ vysvětluje Jan Hrůza. Díky své skvělé konstrukci a skladnosti nosič lehce složíte do kufru auta. Jeho nevýhodou je to, že ho nemůžete již dál rozšířit. Takže si musíte dopředu promyslet, na kolik kol ho budete využíva.V tomto případě můžete mít nosič na dvě nebo na tři kola. „Čtvrté sem už nedáte. Je to z toho důvodu, že je konstruován na přepravu i elektrokol a těžkých horských kol, a to čtvrté kolo by už překročilo hranici zatížení tažného zařízení. Máme však i jiné nosiče na čtyři klasická jízdní kola,“ vysvětluje Jan Hrůza.

Nosiče kol na páté dveře
Tato varianta je vhodná pro ty, kteří nechtějí s koly manipulovat ve výšce a zároveň nemají tažné zařízení. Abyste si byli jistí, že pořídíte takový, který vyhovuje vašemu autu, je dobré si nechat v prodejně Autodílů Meteor poradit. „Nosič nesmí zakrývat SPZ a zadní světla,“ upozorňuje specialista. Výhodou je snadné upínání kol, nevýhodou omezený výhled zadním oknem. Nedá se říct, že je to univerzální nosič pro všechna auta, proto je nutné dopředu vědět, na který typ vozu ho chcete umístit. Dovolená na kole začíná v Autodílech Meteor. Přijďte si vybrat nosič na kola přímo pro vaše auto. Bez starostí, bez zbytečného řešení a ztráty času hledáním, který je ten pravý.

www.meteorcz.cz