www.horacke-noviny.com

Třebíčská fotbalová škola trávila jarní pauzu aktivně, založila béčko i dívčí tým

TŘEBÍČ (mm) - Fotbalové trávníky letos na jaře zejí prázdnotou. Tedy alespoň co se mistrovských soutěží týče. Hodně práce mají za sebou ve Fotbalové škole Třebíč, která rozšiřuje svoje týmy o béčko, žáky, ale také dívčí složku. O tom, co nového vedení největšího klubu na třebíčském okrese připravilo, i o tom, v jakém stádiu jsou jednání o dlouho zvažované fúzi dvou městských klubů v Třebíči, jsme si povídali s ředitelem hráčského rozvoje Fotbalové školy Třebíč Martinem Daňkem.

Přidáno: 1. července 2020
Martin Daněk na stáži v FC Lugano s Faresem Shudeiwou, který v třebíčské „Fošce“ hrál deset let před svým odchodem do FC Vysočina Jihlava.
Reprofoto HoN

Fotbalové jaro se letos ani nerozběhlo, jak ho Fotbalová škola Třebíč strávila?
Věřím, že efektivně. Management společně s trenéry pracoval na tom, abychom po návratu do normálního procesu mohli nabídnout dětem ještě lepší podmínky pro jejich rozvoj.

Můžete tedy představit nějaké novinky, které se týkají práce s dětmi?
Za prvé jsme posílili trenérský tým o Radka Talafu, což je mladý, progresivní trenér a učitel, který má mnoho zkušeností jak ze Zbrojovky Brno, tak ze zahraničí, když v Číně vedl fotbalovou akademii. Přichází na pozici šéftrenéra kategoríí U9-U12. Dále jsme nastavili koncept tzv. klubové reprezentace, což jsou aktivity navíc pro nejpracovitější a nejambicióznější hráče napříč klubem formou společných tréninků, soustředění i utkání. Od tohoto projektu si slibujeme pro lidský i sportovní rozvoj všech našich dětí hodně a už teď vím, že se tento nápad líbí i v mnohem větších klubech, než jsme my. Také jsme doladili celoklubové nastavení tak, aby dítě, které k nám přijde, zažilo opravdu kontinuální proces od malička až do dospělé nebo do odchodu do profesionálního klubu. Také jsme nově rozběhli projekt, kterému pracovně říkáme „Fotbalové jesličky“, což je cvičení rodičů s dětmi od 2 do 5 let a které probíhá dvakrát týdně odpoledne v rámci tréninku naší školičky. Osobně tuto skupinku koordinuji, neboť tam sám chodím se svým synkem. Postupně se nám skupina rodičů, kteří takto chodí si se svými dětmi hrát, krásně rozrůstá.

Proslýchá se, že nově budete mít také mužské béčko.
Ano, v klubu se objevilo dost nadšenců a mělo by tedy dojít k založení B týmu ve spolupráci s Trnavou, se kterou zakládáme i další družstvo žáků, v němž budou hrát naše děti, které se nevejdou do nominace na žákovskou ligu. A aby těch nových týmů nebylo dost, postupně u nás pod vedením Tomáše Berana a dalších rozkvétá dívčí složka.

Jaká bude pro Fotbalovou školu Třebíč sezóna 2020/2021?
Intenzivně pracovní. Budeme pokračovat ve zlepšování podmínek pro rozvoj všech lidí v klubu. Hodně se nyní soustředíme na vzdělávání trenérů od předních českých odborníků, protože nám nestačí, že máme už u většiny kategorií trenéry s UEFA A licencí, což je na velikost klubu ojedinělé. Samozřejmě se těšíme, že budeme pro tento region dál posunovat i úroveň soutěží.

Letos se z pochopitelných důvodů neuskutečnil obří mezinárodní turnaj Třebíč open. Vrátíte se příští rok k této oblíbené tradici?
Neuskutečnil se ten obří, ale 22. srpna se uskuteční v menším měřítku a bude součástí konceptu Třebíč Open léto, který zahrnuje i další akce pro děti a rodiny.

Jak se daří vašim odchovancům v profesionálních klubech?
V zásadě velmi dobře. S některými kluky jsme v koronavirové době i individuálně trénovali. Většina patří mezi lídry svých týmů, někteří již v 17 letech naskakují do profesionálního fotbalu. Kluci měli možnost zde v pauze trénovat s hráči jako Alex Král, Adam Hložek a další a i zpětná vazba od těchto dnes již řekněme hvězd, je velmi pozitivní a našim klukům se snažili maximálně pomoci na jejich cestě.

Na závěr již léta opakovaná otázka… Posunula se někam jednání o možném sloučení Fotbalové školy Třebíč a HFK Třebíč, a jak se na to díváte vy osobně?
Situace z naší strany je přes deset let stabilní. Máme zájem spolupracovat s kýmkoli, komu spolupráce s námi, ve prospěch dětí z Třebíče i celého regionu, dává smysl. Ze strany nového vedení HFK nám bez dalšího vysvětlení bylo řečeno, že spojení nepřichází v úvahu, jestli se ptáte na tohle. Navíc vedení HFK nedávno zrušilo přátelské utkání, které si trenéři obou A týmů domluvili na červenec a počítali s ním.