www.horacke-noviny.com

Léto pomalu končí, těšte se na podzim

TŘEBÍČ (pch) – Letní sezóna se nám blíží ke konci, a to jak na Polance, tak na Laguně. „Co se týče návštěvnosti na Polance, tak to byla nejhorší sezóna co pamatuju. Na vině je nejen covid, ale také počasí,“ uvedl ředitel Aquaparku Laguna Jiří Novák.

Přidáno: 26. srpna 2020

Laguna byla otevřena každý den, Polanka jen tehdy, když to počasí dovolilo. I tak byla otevřena v červenci z 31 dní celých 25. „Vyšli jsme tak maximálně vstříc lidem,“ dodal Novák. O oba areály se přes léto stará zhruba stovka lidí. „Díky nasazení zaměstnanců i brigádníků jsme to zvládli a za to je jim třeba poděkovat,“ konstatoval Novák a dodal: „Naší prioritou bylo udržet všechny zaměstnance a pokusit se minimalizovat ztráty“. Podle Nováka bylo pozitivní i to, že oba areály přilákaly i návštěvníky z jiných regionů a také se osvědčil letní provoz wellness. I tak jsou ztráty obrovské a výpadky přijmu velice ovlivní hospodaření obou areálů.

Na Laguně proběhly oblíbené příměstské tábory, které pomohly celé řadě rodičů. Dobíhaly i kurzy plavání, které musely být na jaře přerušeny. „Do konce prázdnin připravujeme ještě dvě zajímavé akce. Třeba hned zítra se můžete od 17 hodin těšit na saunové ceremoniály. „Lidé si budou moci namíchat svůj vlastní peeling v parní lázni,“ zve Novák. V neděli 30. srpna pak bude od 14 hodin probíhat loučení s létem se spoustou zábavy pro malé i velké. Od den později končí letní sezona jak na Polance, tak na Laguně. „V případě pěkného počasí bude na Laguně otevřen plážový volejbal i venkovní plocha až do konce září,“ doplnil ředitel Laguny.

Reklama

Léto ale končí a podzim se blíží. „Snad to bude lepší,“ přeje si Novák. Letos neproběhne na přelomu srpna a září tradiční technologická odstávka. Potřebné věci se udělaly během vynucené covidové přestávky. Na podzim se naplno rozjíždí saunová sezona. Na Laguně se letos můžete těšit na nové profesionální saunery, kteří doplnili stávající tým. Chystá se také soutěž v pálenkových ceremoniálech, která musela být v březnu zrušena. Připravuje se ale celá řada dalších zajímavých akcí. Hned od 2. září se také rozjíždějí plavecké kurzy a plavecký výcvik Základních škol.

A jít vůbec v dnešní době na Lagunu? Odpověď zní ANO, není se čeho bát. Provoz aquaparku je zcela bezpečný. „Omezení ani nošení roušek se nás zatím netýkají. Máme posílen dezinfekční plán. Dvakrát denně probíhá sanitace všech prostor a tam, kde se zdržuje hodně lidí se dezinfi kuje dvakrát za hodinu. V celém areálu jsou instalované stojany s desinfekcí“ popisuje Jiří Novák a pokračuje: „Vydali jsme desatero bezpečného provozu, které je k dispozici na našich webových stránkách. Není se opravdu čeho bát. Všechny srdečně zveme na podzimní sezónu.“