www.horacke-noviny.com

Vozík potřebuje novou baterii. A tak na ni vybírají na pouti

TŘEBÍČ (lm) - Druhý ročník „Magorské pouti“ se uskuteční, v sobotu v hospůdce u Magora v městské části Kočičina. První akce, která se konala před rokem, byla na podporu Gábinky z Okříšek, která jako jediná z rodiny přežila tragickou autonehodu. Tentokrát pořadatelé chtějí pomoci Jarmile Mijovičové, které byla diagnostikována amyotrofi cká laterální skleróza (ALS). Na tuto zákeřnou nemoc, která oslabuje a zbavuje člověka možnosti ovládat své tělo, zatím neexistuje žádný lék.

Přidáno: 26. srpna 2020

Pro aspoň částečně plnohodnotný život tak lidé s ALS potřebují speciální pomůcky, například různé komunikátory či elektrické vozíky a všechny tyto pomůcky nejsou samozřejmě levnou záležitostí. Zdravotní pojišťovny v těchto případech mnohdy nepomáhají, a proto se každá koruna navíc vždy hodí. Jarmile tak chtějí pořadatelé z výtěžku přispět na novou baterku na již zmiňovaný vozík.

Reklama

Pouť odstartuje kolem 16. hodiny. Pro děti budou připraveny různé atrakce jako kolo štěstí nebo dětská střelnice, nebudou chybět ani perníčky, jídlo či jiné drobné občerstvení. Z každého objednaného piva, jídla či atrakce půjde část fi nančních příspěvků na Jarmilu. Novinkou letos bude i dražba uměleckých děl od mladých umělců Kláry Fialové, Aleny a Ivo Slovákových či jiných tvůrců. Pro ty, kteří by rádi přispěli a nemohou navštívit tuto dobročinnou akci, mohou Jarmilu fi nančně podpořit ve sbírce, pořádané třebíčským sdružením For Jane. Číslo účtu je 1500018105/7940 .