www.horacke-noviny.com

Dokument Tichá města přináší záběry prázdné Třebíče, ale také osudy lidí, kterým COVID-19 ovlivnil jejich životy

TŘEBÍČ (red) - Od loňského roku, kdy COVID-19 uvěznil více než 10 milionů obyvatel České republiky v jejich domovech, vznikaly postupně v Třebíči záběry prázdného města, lidí, kteří s tímto onemocněním bojovali v první linii, ale také s těmi, kteří se jím nakazili.

Přidáno: 15. dubna 2021

Tvůrce krátkého dokumentu s názvem Tichá města je náš redakční kolega František Polehla, který celý dokument pořizuje jako odkaz pro budoucí generace, aby si i ony mohly lépe představit tuto nelehkou dobu, ve které nyní všichni společně žijeme.

Co vše budou moci diváci v dokumentu zhlédnout?
,,Snažil jsem se nezaujatě zachytit tuto dobu, prázdné město, detailní záběry z testování, fronty před obchody, plné nasazení zdravotníků, pracovní život policistů a vojáků, rozhovory s místními podnikateli, kterým covid ztížil situaci v jejich práci, ale také výpovědi lidí, kteří se onemocněním nakazili a s jeho různými formami museli bojovat.”

Co naopak v dokumentu nenajdeme?
,,Určitě se v dokumentu nechci věnovat nepodloženým informacím a konspiracím o testování, nošení roušek, složení vakcín apod., kterých je plný internet. Na toto si stejně musíme udělat každý svůj názor a každý sám si ověřit zdroje k těmto informacím.”

Kdy se můžeme těšit na hotový dokument?
,,V těchto dnech probíhá natáčení posledních záběrů a následně budu čas trávit již pouze ve střižně. Dokument bych chtěl představit v následujících týdnech. Pokud vše půjde dle plánů, měl by být hotový nejpozději na přelomu května a června.”