www.horacke-noviny.com

Kultura

Výtvarné fotografi e a sochy k pohlazení

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU (ap) – Tři třebíčští fotografové, Vladimír Brauner, Josef Prodělal a Jaroslav Hedbávný nyní vystavují ve žďárské Galerii Stará radnice na výstavě s názvem „Ozvěny Vysočiny“. V expozici kromě výtvarných fotografi í Třebíčanů najdeme i snímky jejich kolegů Pavla Bezděčky, Petra Klukana a dřevěné sochy předsedy Klubu výtvarných umělců Jihlava Pavla Tomana.


Více v Horáckých novinách č. 047/2020

Kultura

Za Janem Kafkou. Fotografování pro něj bylo srdeční záležitostí

MASTNÍK (ap) – Rodina, přátelé a veřejnost se minulý čtvrtek na třebíčském Novém hřbitově naposledy rozloučili s Janem Kafkou (1946 – 2020), úředníkem, který měl po 27 let na starosti agendu spojenou s JE Dukovany, ale který se do povědomí kulturní veřejnosti na Třebíčsku zapsal i jako fotograf zaměřený především na výtvarnou fotografii.


Více v Horáckých novinách č. 046/2020

Kultura

Ranný a Hilský vydali bibliofilii ke svým sedmasedmdesátinám

TŘEBÍČ-NEHRADOV (ap) – Emeritní profesor Karlovy univerzity Martin Hilský (8. dubna 1943) a třebíčský grafi k a malíř Emanuel Ranný (3. února 1943) společně podepsali autorské výtisky 77. sonetu Williama Shakespeara a ukončili tak práci na další stylové bibliofi lii, kterými obdarovávají přátele a známé u příležitosti svých společných životních jubileí.


Více v Horáckých novinách č. 041/2020

Kultura

Johnovy meditace nad podobou vysočinských lesů

JIHLAVA (ap) – Výstava „Dvojí obraznost“, přibližující život a tvorbu manželské dvojice výtvarníků Adrieny Šimotové a Jiřího Johna, je jednou z expozic, které, po dvou měsících panujícího stavu nouze v České republice v důsledku pandemie koronaviru, v pondělí minulý týden znovu pro veřejnost otevřela Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě.


Více v Horáckých novinách č. 036/2020

Kultura

Muzea už otvírají své brány

TŘEBÍČ (pch) – Muzeum na třebíčském zámku otevřelo už 12. května 2020 v běžné provozní době (úterý až neděle 9–12, 13–17 hodin).


Více v Horáckých novinách č. 035/2020