www.horacke-noviny.com

Sport

Historicky první utkání týmu KAL@M!TY

TŘEBÍČ - Historicky první zápas týmu malé kopané na velkém hřišti má toto družstvo již za sebou a dopadl nejlépe, jak mohl. V sobotu 22. ledna nastoupil tým k přátelskému utkání proti FOŠ + HFK Třebíč, kteří přijeli pod vedením Tomáše Fraňka a Radka Durdy. Tyto dva týmy jsou nově spojeny a budou tvořit jeden fotbalový klub.


Více v Horáckých novinách č. 004/2022

Sport

Rokytničtí fotbalisté oslaví osmdesátku

ROKYTNICE NAD ROKYTNOU (herb) - Nejrozšířenějším sportem po celém světě je bezpochyby fotbal. Jen v České republice se nachází zhruba tři a půl tisíce fotbalových klubů a téměř v každé obci najdeme hrací plochu, na které se prohánějí fotbalisté ať už malí nebo velcí. Víkendové odpoledne, čerstvě posekaný trávník, souboj se sousední vsí, na čepu vychlazené pivo a na grilu klobása. Obraz, který zažil snad každý návštěvník fotbalového utkání na amatérské úrovni. Své volné chvíle u kopané si lidé zpříjemňují pěknou řádku let. Kulaté výročí si tento rok připomenou v Rokytnici nad Rokytnou, kde místní fotbalisté oslaví osm desetiletí od svého založení.


Více v Horáckých novinách č. 026/2021

Sport

Atleti v Kladně: Krátký těsně mistrem

KLADNO / TŘEBÍČ - Čtyři medaile přivezli atleti Spartaku Třebíč z kladenského MČR juniorů a dorostu. Jedna znamenala titul mistra, druhá okresní i krajský rekord a hned dvě jsou zároveň letenkami na ME juniorů do Tallinu.


Více v Horáckých novinách č. 026/2021

Sport

Na úvod nadstavby slaví Třebíč dvě vítězství

Dvěma důležitými výhrami vstoupili baseballisté Třebíče do nadstavby o extraligu, když dokázali porazit Olympii Blansko 4:2 a 9:3. Letos je každé vítězství dvojnásob důležité, protože nejvyšší soutěž čeká zúžení z deseti na osm týmů a o pouhá dvě postupová místa bojuje hned šest klubů.


Více v Horáckých novinách č. 025/2021

Sport

Ouředníček ovládl závod v Rumunsku

SATU MARE (red) - Tomáš Ouředníček s Davidem Křípalem poprvé po úspěšném lednovém Dakaru 21 opět spolu v kokpitu speciálu Toyota Hilux. Druhý závod maďarského šampionátu cross country rally se poprvé v historii odehrál společně s Mistrovstvím Rumunska v rumunském městě Satu Mare.


Více v Horáckých novinách č. 024/2021

Sport

Třebíč zahájila sezónu vítězstvím na poháru

TŘEBÍČ (red) - Po dlouhé pauze, způsobené covidovou pandemií a navazujícími opatřeními, se konečně rozběhly mládežnické soutěže v baseballu. Třebíčský sportovní areál Na Hvězdě tak mohl přivítat jedenáct týmů mladších žáků do desíti let na Českém baseballovém poháru pro oblast Moravy a mladší kadeti o víkendu dovezli ze stejné soutěže pro kategorii do třinácti let zlato!


Více v Horáckých novinách č. 024/2021

Sport

Nuclears otočili utkání grand slam homerunem

TŘEBÍČ (red) - Důležitou sérii s vítězným koncem mají za sebou baseballisté Nuclears. Ve druhém utkání Na Hvězdě v Třebíči přitom prohrávali, ale v poslední směně předvedli proti Kotlářce obrat z říše snů, který se jen tak nevidí. Díky komentovaným videopřenosům prostřednictvím Live Streamů na YouTube si mohli skvělý baseball vychutnat i fanoušci, přestože stadiony stále zůstávají pro veřejnost uzavřené.


Více v Horáckých novinách č. 017/2021

Sport

Dva baseballisté Třebíče jsou v nominaci na hráče víkendu

TŘEBÍČ - Vítěznou sérii si o víkendu připsali v extralize baseballisté Nuclears, když dokázali dvakrát porazit tým Blesk Jablonec. Nováček nejvyšší soutěže v úvodním kole pořádně potrápil úřadující mistry a na Vysočině se mu podařilo urvat první výhru. Na severu Čech minulý týden ještě panovala zima se sněhem, takže celou sérii hostil třebíčský areál Na Hvězdě.


Více v Horáckých novinách č. 016/2021

Sport

Sportovci svlaží hrdlo u stánku

TŘEBÍČ (mach) – Sportovní okruh u Zámiše slouží veřejnosti už pět měsíců. Sportu chtiví lidé jej nenechali osiřet ani v zimních měsících. Vítají jej maminky s kočárky, bruslaři na in-line bruslích, cyklisté, skateboardisté všeho věku i senioři k procházkám. S přibývajícím teplem je na bezmála čtyřkilometrovém okruhu doslova narváno. Letos přibude stánek s občerstvením a do budoucna se chystají i další překvapení.


Více v Horáckých novinách č. 015/2021

Sport

Sportovcem Třebíče byl vyhlášen desetibojař Adam Havlíček

Podobu úměrnou dnešní době mělo vyhlašování výsledků už 51. ročníku ankety o nejlepšího sportovce Třebíče (v letech 1964 – 2010 sportovce Třebíčska). Na místo tradičního setkání všech oceněných v sále klubu Hájek byly ceny nejlepším předávány na etapy na třebíčské radnici. Pro tu hlavní si přišel teprve šestnáctiletý vícebojař Adam Havlíček, který se stal vítězem kategorie dospělých.


Více v Horáckých novinách č. 004/2021

Sport

Tomáš Ouředníček na Dakaru málem skončil

Okružní třetí etapa Rallye Dakar okolo Wadi Ad-Dawasiru málem znamenala konec posádky Ultimate Dakar Racing týmu v soutěži. Tomáše Ouředníčka s Davidem Křípalem dělilo jen 120 sekund od vyřazení ze soutěže. Díky nezměrné vůli mechaniků i závodníků ale Toyota Hilux pokračuje dál.


Více v Horáckých novinách č. 001/2021

Sport

Na Okrajové ulici vyrůstá nové sportovní centrum

TŘEBÍČ (pch) – Kdo se občas pohybuje na jihu Třebíče, nemohl si nevšimnout, že na Okrajové ulici roste nová stavba. Vzniká tu velmi zajímavý projekt města Třebíč - nové sportovní centrum, které bude provozovat klub Thaibox Devils Třebíč.


Více v Horáckých novinách č. 060/2020

Sport

Baseballisté uzavřeli sezónu bronzem

TŘEBÍČ (red) - Medailemi z mistrovství České republiky zakončili baseballisté Třebíče Nuclears letošní zkrácenou sezónu. V dohrávaném utkání o bronz totiž starší žáci do 11 let porazili před domácím publikem tým Miners Kladno 17:6.


Více v Horáckých novinách č. 056/2020

Sport

Přivezli zlato!

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU (mach) – Tým profesionálních hasičů z Třebíče zabodoval v požárním sportu. Ve čtvrtek 24. září vybojoval zlato na 44. ročník soutěže profesionálních hasičů v požárním sportu O Pohár Vysočiny, který se uskutečnil ve Žďáru nad Sázavou.


Více v Horáckých novinách č. 055/2020

Sport

Mistrem ČR mezi piloty bugin se stal Holanďan

STAŘEČ (ap) – Automobilový modelář, Holanďan Ferry Fernne, se stal mezinárodním mistrem České republiky poté, co zvítězil ve Velké ceně ČR rádiem řízených modelů terénních aut se spalovacím motorem, kterou ve dnech 20. – 23. 8. uspořádal RC Autoklub Stařeč na své RC OFF-ROAD aréně za tamním koupalištěm.


Více v Horáckých novinách č. 050/2020

Sport

Hasičská špička dva dny na Třebíčsku

PETROVICE/ČECHTÍN (lm) - Dobrovolní hasiči, fandové i příznivci měli o uplynulém víkendu na našem okresu hned dvě významné akce. V sobotu se v Petrovicích a v neděli v Čechtíně konaly extraligové hasičské soutěže, nejprestižnější závody v požárním útoku v republice.


Více v Horáckých novinách č. 050/2020

Sport

Baseballisté slaví postup na mistrovství ČR

TŘEBÍČ (red) - Hned dva mládežnické týmy baseballistů Třebíč Nuclears o víkendu úspěšně prošly kvalifi kačními turnaji a vybojovaly si účast na mistrovství České republiky. Starší žáci do 11 let, vedení trenérem Pavlem Jozkem, svoji kvalifi kační skupinu Na Hvězdě v Třebíči vyhráli a kadeti do 15 let pod vedením Jana Gregora vybojovali v Brně druhou postupovou příčku za domácími Hrochy.


Více v Horáckých novinách č. 050/2020

Sport

Slza se vrací na místo zrodu

PŘIBYSLAVICE, OKŘÍŠKY (red) - Hokejbalisté přibyslavické Slzy se po dlouhé době vracejí do míst, kde klub vznikl. Od podzimní části by měli své domácí zápasy hrát na zrekonstruovaném hřišti v Okříškách za místní sokolovnou. Hřiště v Přibyslavicích totiž přestává být kvůli špatnému povrchu hratelné, a tak se po jednání s radnicí městyse Okříšky a Sokola hokejbalisté dohodli na využívání místního hřiště a zázemí sokolovny.


Více v Horáckých novinách č. 049/2020

Sport

Poprvé a hned na jedničku s hvězdičkou

Hned od prvního vhazování bylo vidět, kdo je na třebíčském zimním stadionu doma. První střelou se zaskvěl Jakub Planý. Tal korunovaný přesilovou hrou ovšem ke vstřelení branky nevedl. Hosté se zvolna osmělovali a výsledkem byly pokusy Brože a Košťála.


Více v Horáckých novinách č. 048/2020

Sport

Marek Laš v pondělí ukončil kariéru

TŘEBÍČ (red) – Největší hvězda současného kádru hokejistů Horácké Slavie končí s hokejem. „K dnešnímu dni ukončil svoje působení u A mužstva mužů odchovanec HST Marek Laš. K ukončení došlo po oboustranné dohodě klubu s hráčem, kdy důvodem pro toto ukončení jsou přetrvávající zdravotní problémy, které hráči nedovolily plnohodnotně se zapojit do tréninkového procesu a připravovat se na nadcházející sezónu,“ uvedl na stránkách HST předseda klubu Martin Svoboda.


Více v Horáckých novinách č. 047/2020

Sport

Otec a syn Fialovi se proti sobě postavili ve fotbalovém zápase

OKŘÍŠKY (mm) – Generační a současně rodinný souboj se odehrál na fotbalovém hřišti v Okříškách. Tam se totiž po 263 dnech od posledního zápasu domácího klubu, uskutečnil přátelský duel domácího prvního týmu s Fotbalovou školou Třebíč. V její brance nastoupil v závěrečné půlhodině teprve šestnáctiletý Ondřej Fiala. Vůbec poprvé se tak postavil proti svému otci Liboru Fialovi, který je neodmyslitelnou brankářskou ikonou okříšského klubu.


Více v Horáckých novinách č. 046/2020

Sport

O víkendu se v Náměšti jede odložený Zámecký vrch 2020

NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU (mm) – Už jen hodiny dělí motoristické fanoušky na Vysočině od startu tradičních závodů do vrchu v Náměšti nad Oslavou. Devětatřicátý ročník Zámeckého vrchu, který se znovu jede jako závod Mistrovství České republiky automobilů do vrchu a jeden z dílů Maverick cupu 2020, se letos díky koronavirové pandemii a následných vládních opatřeních pojede o víkendu 18. – 19. července 2020. A na startu by mohla být i velmi zajímavá závodnická jména.


Více v Horáckých novinách č. 044/2020

Sport

TŘEBÍČ (mm) – Fotbalové trávníky letos na jaře zejí prázdnotou. Tedy alespoň co se mistrovských soutěží týče. Hodně práce mají za sebou ve Fotbalové škole Třebíč, která rozšiřuje svoje týmy o béčko, žáky, ale také dívčí složku. O tom, co nového vedení největšího klubu na třebíčském okrese připravilo, i o tom, v jakém stádiu jsou jednání o dlouho zvažované fúzi dvou městských klubů v Třebíči, jsme si povídali s ředitelem hráčského rozvoje Fotbalové školy Třebíč Martinem Daňkem.


Více informací zde

Sport

Nuclears si proti Technice Brno připsali druhou výhru sezóny

TŘEBÍČ/BRNO (mm) – Znovu jen jeden zápas odehráli o víkendu hráči Třebíč Nuclears. Sobotní plánovaný zápas s brněnskou Technikou se kvůli dešti neuskutečnil, a tak se oba soupeři potkali až o den později na brněnské Kraví hoře. A zápas přinesl svěřencům trenéra Jana Urbánka druhé vítězství v sezóně.


Více v Horáckých novinách č. 041/2020

Sport

Z první ligy mohou v nové sezóně spadnout až čtyři týmy

PRAHA/TŘEBÍČ – Dvě nejvyšší hokejové soutěže v České republice se dočkaly schválení podoby soutěžního ročníku 2020/2021. Zatímco extraliga se stala nesestupovou soutěží, s první ligou by se mohli rozloučit až čtyři účastníci. Vítěz Chance ligy se pak může těšit z práva postupu mezi domácí elitu. Nový ročník první hokejové ligy bude zahájen 12. září, její vítěz bude znám nejpozději 30. dubna 2021.


Více v Horáckých novinách č. 040/2020

Sport

Zámecký vrch se pojede v polovině července

NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU (mm) – Dobrá zpráva pro motoristické příznivce na Třebíčsku. Tradiční automobilové závody do vrchu v Náměšti nad Oslavou se pojedou. Letos ho pořadatelé ale kvůli koronavirové nákaze museli posunout na letní termín. Zámecký vrch 2020 se pojede v sobotu 18. a v neděli 19. července.


Více v Horáckých novinách č. 39/2020

Sport

Baseballisté Nuclears na nejslavnější český tým nestačili

BRNO/TŘEBÍČ (mm) – Ani o druhém extraligovém víkendu se baseballisté Třebíč Nuclears nedočkali prvního vítězství. Po dvou porážkách s brněnskými Hrochy nestačili svěřence kouče Jana Urbánka na jednadvacetinásobného mistra České republiky a šestnáctinásobného vítěze Českého baseballového poháru. S brněnskými Draky prohráli Třebíčští jasně 0:9 a 1:12.


Více v Horáckých novinách č. 038/2020

Sport

TŘEBÍČ (mm) - Hokejová Třebíč se zahalila do černého. V úterý večer totiž všechny sportovní příznivce na Třebíčsku zasáhla krutá rána. Ve věku sedmačtyřiceti let totiž nečekaně zemřel sportovní manažer a hlavní trenér prvního týmu Radek Novák. „S nesmírnou lítostí oznamujeme, že náhle zemřel hlavní trenér a sportovní manažer Horácké Slavie pan Radek Novák. Jménem Horácké Slavie vyjadřujeme celé rodině a pozůstalým upřímnou soustrast,“ stálo ve středu ráno na klubovém webu Horácké Slavie.


Více informací zde