www.horacke-noviny.com

Sport

Marek Laš v pondělí ukončil kariéru

TŘEBÍČ (red) – Největší hvězda současného kádru hokejistů Horácké Slavie končí s hokejem. „K dnešnímu dni ukončil svoje působení u A mužstva mužů odchovanec HST Marek Laš. K ukončení došlo po oboustranné dohodě klubu s hráčem, kdy důvodem pro toto ukončení jsou přetrvávající zdravotní problémy, které hráči nedovolily plnohodnotně se zapojit do tréninkového procesu a připravovat se na nadcházející sezónu,“ uvedl na stránkách HST předseda klubu Martin Svoboda.


Více v Horáckých novinách č. 047/2020

Sport

Otec a syn Fialovi se proti sobě postavili ve fotbalovém zápase

OKŘÍŠKY (mm) – Generační a současně rodinný souboj se odehrál na fotbalovém hřišti v Okříškách. Tam se totiž po 263 dnech od posledního zápasu domácího klubu, uskutečnil přátelský duel domácího prvního týmu s Fotbalovou školou Třebíč. V její brance nastoupil v závěrečné půlhodině teprve šestnáctiletý Ondřej Fiala. Vůbec poprvé se tak postavil proti svému otci Liboru Fialovi, který je neodmyslitelnou brankářskou ikonou okříšského klubu.


Více v Horáckých novinách č. 046/2020

Sport

O víkendu se v Náměšti jede odložený Zámecký vrch 2020

NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU (mm) – Už jen hodiny dělí motoristické fanoušky na Vysočině od startu tradičních závodů do vrchu v Náměšti nad Oslavou. Devětatřicátý ročník Zámeckého vrchu, který se znovu jede jako závod Mistrovství České republiky automobilů do vrchu a jeden z dílů Maverick cupu 2020, se letos díky koronavirové pandemii a následných vládních opatřeních pojede o víkendu 18. – 19. července 2020. A na startu by mohla být i velmi zajímavá závodnická jména.


Více v Horáckých novinách č. 044/2020

Sport

TŘEBÍČ (mm) – Fotbalové trávníky letos na jaře zejí prázdnotou. Tedy alespoň co se mistrovských soutěží týče. Hodně práce mají za sebou ve Fotbalové škole Třebíč, která rozšiřuje svoje týmy o béčko, žáky, ale také dívčí složku. O tom, co nového vedení největšího klubu na třebíčském okrese připravilo, i o tom, v jakém stádiu jsou jednání o dlouho zvažované fúzi dvou městských klubů v Třebíči, jsme si povídali s ředitelem hráčského rozvoje Fotbalové školy Třebíč Martinem Daňkem.


Více informací zde

Sport

Nuclears si proti Technice Brno připsali druhou výhru sezóny

TŘEBÍČ/BRNO (mm) – Znovu jen jeden zápas odehráli o víkendu hráči Třebíč Nuclears. Sobotní plánovaný zápas s brněnskou Technikou se kvůli dešti neuskutečnil, a tak se oba soupeři potkali až o den později na brněnské Kraví hoře. A zápas přinesl svěřencům trenéra Jana Urbánka druhé vítězství v sezóně.


Více v Horáckých novinách č. 041/2020

Sport

Z první ligy mohou v nové sezóně spadnout až čtyři týmy

PRAHA/TŘEBÍČ – Dvě nejvyšší hokejové soutěže v České republice se dočkaly schválení podoby soutěžního ročníku 2020/2021. Zatímco extraliga se stala nesestupovou soutěží, s první ligou by se mohli rozloučit až čtyři účastníci. Vítěz Chance ligy se pak může těšit z práva postupu mezi domácí elitu. Nový ročník první hokejové ligy bude zahájen 12. září, její vítěz bude znám nejpozději 30. dubna 2021.


Více v Horáckých novinách č. 040/2020

Sport

Zámecký vrch se pojede v polovině července

NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU (mm) – Dobrá zpráva pro motoristické příznivce na Třebíčsku. Tradiční automobilové závody do vrchu v Náměšti nad Oslavou se pojedou. Letos ho pořadatelé ale kvůli koronavirové nákaze museli posunout na letní termín. Zámecký vrch 2020 se pojede v sobotu 18. a v neděli 19. července.


Více v Horáckých novinách č. 39/2020

Sport

Baseballisté Nuclears na nejslavnější český tým nestačili

BRNO/TŘEBÍČ (mm) – Ani o druhém extraligovém víkendu se baseballisté Třebíč Nuclears nedočkali prvního vítězství. Po dvou porážkách s brněnskými Hrochy nestačili svěřence kouče Jana Urbánka na jednadvacetinásobného mistra České republiky a šestnáctinásobného vítěze Českého baseballového poháru. S brněnskými Draky prohráli Třebíčští jasně 0:9 a 1:12.


Více v Horáckých novinách č. 038/2020

Sport

TŘEBÍČ (mm) - Hokejová Třebíč se zahalila do černého. V úterý večer totiž všechny sportovní příznivce na Třebíčsku zasáhla krutá rána. Ve věku sedmačtyřiceti let totiž nečekaně zemřel sportovní manažer a hlavní trenér prvního týmu Radek Novák. „S nesmírnou lítostí oznamujeme, že náhle zemřel hlavní trenér a sportovní manažer Horácké Slavie pan Radek Novák. Jménem Horácké Slavie vyjadřujeme celé rodině a pozůstalým upřímnou soustrast,“ stálo ve středu ráno na klubovém webu Horácké Slavie.


Více informací zde