Dokončení další fáze modernizace v třebíčské 2JCP

Profilovka
před 8 hodinami

TŘEBÍČ - Spuštěním nového lisu za 20 milionů korun skončila v třebíčské firmě 2JCP další fáze rozsáhlé modernizace. Společnost už do obnovy areálu investovala přes 100 milionů korun, další desítky milionů by ale měly následovat.

Výrobní závod v Třebíči se zaměřuje na výrobu podpůrných systémů pro plynové turbíny a modulární řešení pro oblast obnovitelných zdrojů energie. Produkty odtud míří do západní Evropy, Spojených států i Austrálie. Nový lis, který se nyní podařilo uvést do provozu, přináší firmě významné technologické vylepšení a umožní větší efektivitu výroby i přijetí nových zakázek.

"Transformace třebíčského závodu je skutečně zásadní. Díky investicím jsme se posunuli od tradiční výroby k produkci inovativních komponentů pro nové energetické technologie, například pro zachytávání oxidu uhličitého nebo výrobu zeleného vodíku," řekl u oficiálního spuštění nového lisu Milan Pálenský, provozní ředitel třebíčského závodu. Slavnostního spuštění nového stroje se zúčastnili i zaměstnanci, kteří s ním budou pracovat.

“Modernizace třebíčského závodu je dalším krokem, který nás posouvá kupředu a potvrzuje náš závazek podporovat inovace v energetickém sektoru. Díky novým výrobním kapacitám můžeme více podporovat projekty zaměřené na udržitelnou energetiku po celém světě. Vážím si nasazení a práce všech zaměstnanců, bez kterých by tento posun nebyl možný,“ řekl přímo na akci ředitel 2JCP Vojtěch Křenovský.

provozní ředitel třebíčského závodu Milan Pálenský.jpg
Provozní ředitel třebíčského závodu Milan Pálenský.

Dosavadní modernizace se týkala nejen nové výrobní technologie, ale i rekonstrukce administrativních prostor a modernizace IT infrastruktury. Podle ředitelství firmy je cílem připravit závod na využití umělé inteligence ve výrobních procesech. Součástí provozu je ale i svářečská škola, která nabízí svým absolventům možnost získat svářečský průkaz a jistotu stabilního zaměstnání v regionu.

Kromě Třebíče má 2JCP také výrobní závod v severočeských Račicích a pobočky ve Velké Británii a Spojených státech. Račický provoz byl dosud technologicky vyspělejší, proto se firma rozhodla výrazně investovat i do Třebíče. Cílem je srovnat úroveň obou závodů a umožnit realizaci i těch nejnáročnějších zakázek přímo v Třebíči.

„Sto milionů korun rozhodně není konečná částka. Do provozu v Třebíči se dříve prakticky neinvestovalo a stále je zde velký prostor pro další modernizaci. Chceme zákazníkům nabízet ta nejlepší řešení a držet krok s rychlým technologickým vývojem,“ dodal pro Horácké noviny Milan Pálenský. 
(PR)