Z historie po současnost

 

Na jihozápadě Moravy, v kraji Vysočina, leží okres Třebíč. Spolu s přilehlými obcemi okresů Jihlava, Žďár nad Sázavou, Brno-venkov, Znojmo a Jindřichův Hradec se jedná o území, kde žije na 130 000 obyvatel. Více než polovina z nich si týden co týden přečte Horácké noviny. 

Horácké noviny jako list jihozápadní Moravy vycházející každý čtvrtek, aby uspokojily zájem svých čtenářů o to, co je nového, co se stalo a co lze očekávat.

Přinášejí aktuální, nezávislé a otevřené regionální zpravodajství ze světa politiky, ekonomiky, kultury a sportu, slouží jako zrcadlo společenského života a poskytují svým čtenářům přehledný a co nejúplnější servis.

Výrazným motivátorem obliby listu je řádková inzerce s velmi dobrou odezvou. Solidní čtenářská obec a rozsah pokrytí lákají subjekty se zájmem o funkční inzerci plošnou.

Letitý a vlastně tradiční zájem o Horácké noviny dokládá košatý předplatitelský kmen, který tvoří zhruba 40% týdenního nákladu 17 000 výtisků.

Čtenáři mají též možnost elektronického předplatného. Virtuální prostředí je pro Horácké noviny perspektivním a zajímavým prostorem. Vysoké návštěvnosti se těší webové stránky periodika a do podvědomí především mladších čtenářů se úspěšně usazuje facebookový profil Horáckých novin.

To vše je nesmírně zavazující pro celou redakci a vydavatele.

Předchůdce Horáckých novin, noviny Jiskra, vycházely od roku 1919. V roce 1990, s nástupem nového společenského řádu, se název změnil na Horácké noviny.

Od 1. února 2010 vydává Horácké noviny společnost Yashica s.r.o. Tento fakt lze považovat za mezník v historii listu. Od toho data jdou noviny cestou vyváženosti a pozitivní otevřenosti, cestou moderních vydavatelských technologií, s ambicemi být úspěšným, uznávaným a čteným regionálním periodikem.

Horácké noviny patří mezi trojici nejsilnějších regionálních periodik v České republice. Silnou pozici mají zejména na venkově, kam směřují dvě třetiny nákladu. K tomu přispívá především zájem redakce o komunální politiku a osobní účast redaktorů na společenském dění v obcích okresu. Čtenářsky i publicisticky významně zasahují i mimo okres, a to hlavně na Moravskokrumlovsko, Velkomeziříčsko či Dačicko. Důkazem správnosti naší cesty jsou i oblíbená červnová Road show po obcích Třebíčska, kde získáváme tak potřebnou zpětnou vazbu, a v neposlední řadě zažíváme i nezapomenutelná setkání s našimi čtenáři.

Horácké noviny sází i na spolupráci s podnikatelskou sférou nejen na Třebíčsku. Těmto našim partnerům dokážeme nabídnout komplexní reklamní kampaně s dopadem na významnou část obyvatelstva Třebíčska.

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image