Mladí sportovci z Vysočiny vybojovali na olympiádě 27 medailí

Profilovka
před 1 hodinou

Vysočina uzavřela letní Olympiádu dětí a mládeže 2026 s výbornou bilancí. Mladí sportovci z kraje vybojovali celkem 27 medailí napříč řadou sportovních disciplín a znovu potvrdili, že na Vysočině vyrůstají talentovaní reprezentanti s velkým sportovním potenciálem.

O cenné kovy se postarali závodníci ve vodním slalomu a sjezdu, plavání, atletice, dráhové i horské cyklistice, stolním tenisu, judu, tenisu i kolektivních sportech. Za každým úspěchem stojí dlouhé hodiny tréninku, odhodlání mladých sportovců i podpora trenérů, klubů a rodin.

Nejvíce medailí přibylo právě v závěrečný den olympiády, kdy reprezentace Kraje Vysočina rozšířila svou sbírku o dalších jedenáct cenných kovů. V celkovém hodnocení krajů, do kterého se započítávají také bodovaná umístění mimo medailové příčky, obsadila Vysočina 11. místo.

„Všem velice gratuluji. Byli jste skvělí a už teď se moc těším, že se s vámi potkám na setkání s olympioniky Kraje Vysočina. Oslavíme vaše velké sportovní úspěchy,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Martin Kukla.