Slavia Praha triumfuje ve finále Poháru žen FAČR po výhře nad Slováckem 2:0.
Profilovka
09. 05. 2024
visibility 334

VELKÉ MEZIŘÍČÍ -  - Fotbaloví fanoušci zaměřili svou pozornost na ženský fotbal do Velkého Meziříčí, kde se odehrálo napínavé finále Poháru žen FAČR.

Souboj mezi Slavií Praha a 1.FC Slovácko se odehrál na stadionu ve Velkém Meziříčí ve středu 8. května s výkopem v 12:45. Slavia Praha se opět ukázala jako dominantní síla, porazila Slovácko 2:0 a tak si již potřetí za sebou připsala vítězství v této soutěži. Finále, které se konalo 8. května 2024 ve Velkém Meziříčí, přineslo divákům mnoho emocí a skvělé fotbalové okamžiky.

Slavia Praha vstoupila do utkání jako jasný favorit a to se odrazilo i na hřišti. Již od začátku měly hráčky Slavie velkou územní převahu, avšak první poločas zůstal bez branek. Ačkoliv měla Slavia několik šancí, vynikající obrana Slovácka odolávala.

Druhý poločas přinesl více akce a rozhodující momenty. V 70. minutě poslala Michaela Khýrová Slavii do vedení, když po přihrávce Szewieczkové skórovala na zadní tyč. O osm minut později kapitánka Slavie Diana Bartovičová zvýšila vedení na 2:0 po hlavičce z blízkosti branky.
Slovácko se snažilo odpovědět, ale Slavia si již výsledek pohlídala a bezpečně dovedla zápas do vítězného konce. Po skončení utkání projevil trenér Slavie Karel Piták spokojenost s výkonem svého týmu a také ocenil fantastickou podporu fanoušků, kteří se na zápas dorazili.

Na druhé straně trenér Slovácka Miroslav Zbořil uznal sílu soupeře, ale také zdůraznil, že jeho tým se nemá za co stydět.
Slavia Praha si tak opět připsala významný úspěch do svého portfolia a potvrdila svou dominanci v českém ženském fotbale.