Taekwondo ITF: Petra Krčálová z Třebíče nejlepší bojovnicí roku 2023!
Profilovka
06. 03. 2024
visibility 378

TŘEBÍČ/PRAHA (mm) – O víkendu 2. 3. a 3. 3.  2024 se v Praze konala největší mezinárodní soutěž v České republice tohoto roku, Czech Open 2024 – Memoriál Marka Lazora. Závodit přijelo přes 400 závodníků ze 13 států, dokonce až např. z Norska či Belgie. O špičkové závodníky se zkušenostmi z  nejvyšších evropských soutěží tak nebyla nouze a bylo se na co dívat.

Z třebíčského oddílu Koguryo odjeli do Prahy bojovat o medaile mladší žáci Denis Boček (8. kup) a Klára Mikešová (7. kup), starší žáci Marek Šoukal (1. kup) a Sarah Boček (2. kup), starší juniorka Petra Krčálová (1. dan) a senior Pavel Vobůrka (1. dan). Početně skromná výprava byla úspěšná. Celkem získali třebíčští závodníci 2 zlaté a 5 bronzových medailí.

Sobotu zahájily kategorie technických sestav mladších žáků. Klára Mikešová opět potvrdila své kvality, porazila všechny své soupeřky a získala zaslouženou zlatou medaili. Denisi Bočkovi se podařilo získat bronzovou medaili. Sarah Boček postupně procházela pavoukem soutěže, ale souboj o postup do finále prohrála a musela se spokojit s  bronzem. Marek Šoukal a Pavel Vobůrka se v technických sestavách neprosadili a do bojů o medaile nezasáhli. Následovala klání ve sportovním boji. Sarah Boček se do finále neprobojovala a  odvezla si tak další bronz. Pavel Vobůrka ve sportovním boji seniorů ve váhové kategorii do 85 kg jednoho soupeře porazil, ale další dva zápasy, které svedl s evropskými šampiony, prohrál. Získal tak celkem těžce vybojovanou bronzovou medaili. Marek Šoukal se díky skvělým výkonům probojoval do finále, kde si výhrou zajistil zlatou medaili ze sportovního boje starších žáků ve váhové kategorii do 45 kg. Poté přišla disciplína speciálních technik – v přerážení ve výskoku se Markovi Šoukalovi podařilo získat bronzovou medaili.

V  neděli soutěž pokračovala juniorskými kategoriemi. V technických sestavách se Petře Krčálové nepodařilo probojovat k medailovým pozicím. Ve sportovním boji první zápas vyhrála, ale ve druhém proti ní nastoupila zkušená estonská závodnice, a ačkoli s ní Petra nakonec prohrála, předvedla fantastický výkon a i přes zranění nohy statečně bojovala až do konce. Na medaili tak sice nedosáhla, ale předvedla, že bojovat opravdu umí. Dokonce byla, a zcela zaslouženě, ohodnocena za své sportovní výkony skvělým umístěním ve svazovém žebříčku za loňský rok, jehož vyhlášení bylo součástí soutěže. Petra se umístila celkově na 3. místě, v kategorii sportovního boje dokonce obsadila mezi staršími juniorkami první pozici a byla vyhlášena nejlepší závodnicí ve sportovním boji za rok 2023!