Z Arábie si přivezla hodně zlata i stříbra
Profilovka
20. 03. 2024
visibility 1150

ROKYTNICE NAD ROKYTNOU/ARÁBIE (ap) – Celkem čtyři medaile, zlatou a stříbrnou v individuálních disciplínách a další zlatou a stříbrnou z týmových závodů přivezla domů hasička Kateřina Vodičková z SDH Rokytnice nad Rokytnou. Byla tak velmi úspěšnou závodnicí v nejtvrdším hasičském sportu (TFA) na světových závodech v Saúdské Arábii.

Soutěže, která je obdobou Světových hasičských her, se ve dnech 4. – 9. března zúčastnilo 110 závodníků z 25 různých národů z celého světa. A kromě toho i 180 hasičů z civilní obrany a místních společností Saúdské Arábie. Soutěž Aramco Firefighter Challenge je pořádána od roku 2007 společností Saudi Aramco, jež je největším světovým producentem ropy a disponuje více než 55 hasičskými stanicemi po celé Saúdské Arábii. Zpočátku nenápadná sportovní událost se vyvinula ve významnou sportovní akci, která se v roce 2022 poprvé otevřela i zahraničním závodníkům. Letos ji na stadionu sledovalo kolem 80 000 diváků.

„Zlato jsme získali jako nejlepší země celého závodu, protože jsme vyhráli kde co,“ pochlubila se Kateřina Vodičková, která byla součástí šestičlenné reprezentace (tři muži a tři ženy) České republiky. Po návratu z Arabského poloostrova ochotně poskytla rozhovor Horáckým novinám, který přineseme v příštím vydání našeho listu.