TŘEBÍČ (juh) - Tradiční chaloupecká zimní akce je tady! Již šestnáctého Kráteckého kufrování se můžete zúčastnit od 20. prosince až do 4. ledna. V této době máte možnost vyrazit s mapou a buzolou do okolí Domu přírody Žďárských vrchů v obci Krátká a prožít originální zimní výlet.
Start i cíl je v Domě přírody, kde si na recepci zakoupíte mapu s označenými kontrolními stanovišti. Stačí tužka, pevná obuv a chuť se pohybovat. Na každém stanovišti je schovaná část tajenky, ale stanoviště můžete projít v libovolném pořadí, podle své nálady a tempa.
Po návratu na vás čeká odměna v podobě horkého bylinkového čaje z místních bylin a něco dobrého na zahřátí. Za mapu zaplatíte 60 korun, a dobrodružství může začít.
Proč vyrazit právě sem? Kufrování je skvělou příležitostí, jak strávit den na čerstvém vzduchu, objevovat malebnou zimní krajinu a zároveň si užít trochu zdravého bloudění — ideální pro jednotlivce, rodiny i partu přátel. Svoboda při výběru trasy a volném tempu dělá z akce zážitek na míru.
Foto HoN: Jan Uher
