Baseballisté Nuclears se drží na čele extraligy
Profilovka
09. 05. 2024
visibility 836

TŘEBÍČ (tnc) - V úvodním duelu série s Arrows Ostrava prohrávali hráči Nuclears ve třetí směně už 0:7, přesto se jim podařilo v dohrávce inningu sedmi doběhy vyrovnat a v dalším průběhu utkání zápas zlomit na svoji stranu a vyhrát 14:8. Následující dvě odvety, hrané v jeden den, nabídly velmi vyrovnaný průběh a nejtěsnější možné výsledky. Nejdříve se radovali opět domácí Nuclears 4:3 a z posledního měření sil vyšli vítězně Arrows Ostrava 1:2. Třebíč se tak stále drží v čele extraligové tabulky, kde má společně s Hrochy Brno 7 výher.

Pálkaři Ostravy v prvním utkání dokázali najít recept na doposud dominujícího nadhazovače Třebíče Ryana Johnsona z Kanady a hned z úvodního inningu vytěžili tři body. V pokračování tlaku pomohla Arrows na začátku druhé i třetí směny chyba obrany Třebíče
a Ostrava odskočila do hrozivého vedení 0:7. Jenže to hráče Nuclears nezlomilo, ale naopak nakoplo k neuvěřitelnému výkonu.Velký comeback nastartoval v dohrávce třetí směny svým trojmetovým odpalem Kamil Pejchal. Svůj mimořádný den na pálce si pak užíval Miroslav Křivánek, který svým odpalem stáhl ve stejném inningu dva doběhy. Za celý zápas si připsal hned pět úspěšných hitů s šesti staženými body a výrazně tak přispěl k vítězství. Útok Nuclears sedmi doběhy v dohrávce třetí směny vyrovnal a vyhnal z kopce startujícího nadhazovače Arrows.

Ve čtvrtém inningu sice Ostrava dokázala přidat ještě jeden bod, ale od té doby skórovali už jenom hráči Třebíče. Tři stažené doběhy zaznamenal Jake Rabinowitz, tři hity a dvě RBI pak mladý odchovanec Jan Bilíček. V divoké přestřelce diváci viděli celkem třicet úspěšných odpalů! V hitech Třebíč vyhrála 17:13. Na skóre se pak radovala z vítězství 14:8.

První odveta byla vyrovnaná ve všech ohledech. Nuclears ale zaznamenali o jeden úspěšný odpal víc. Pro vítězný bod doběhl v dohrávce utkání Jan Urbánek junior, když se po dlouhém odpalu do zadního pole dostal až na třetí metu
a následně skóroval po chybě nadhazovače. Vítězství na nadhozu si připsal startér Lukáš Pacal. Skvělou formu na pálce předvedl v dresu Třebíče Rakušan Dan Kawanishi se třemi odpaly, z nichž jeden poslal až za plot, a dvěma staženými doběhy.Rozhodující třetí zápas série začali lépe hráči Nuclears, když se ujali vedení hned v první směně po doběhu Vojtěcha Šabackého. Na kopci sváděli tuhý boj dva reprezentační nadhazovači. Boris Bokaj na straně Ostravy odházel šest směn, během kterých umožnil jen tři hity. Lukáš Hlouch na straně Třebíče vydržel na nadhozu dokonce sedm směn, během kterých rozdal deset strikeoutů a neumožnil žádnou metu zdarma. Bodově se proti Hlouchovi prosadil ve čtvrté směně jen Brandon Smith, když odpálil homerun, a po něm skóroval ještě Matyáš Kozel. Třebíč sahala po vyrovnání v dohrávce deváté směny, když se Robin Vávra jako střídající běžec dostal až na třetí metu. Daleký odpal Brelanda Almadovy při dvou outech ale obrana Arrows zachytila, a Ostrava se tak mohla těšit z vítězství 1:2.

V dalším kole Extraligy tým Nuclears změří síly s Kotlářkou Praha. Před domácím publikem Na Hvězdě v Třebíči se představí v pátek 10. května 2024 od 19:00 hodin. Večerní utkání bude mít slavnostní nádech, když baseballisté vzdají hold vojákům. Slavnostní nadhoz provede vrchní praporčík 22. základny vrtulníkového letectva v Náměšti nad Oslavou nadpraporčík Pavel Eigl a k vidění bude také technika a dravec z nedaleké základny.
Foto: Robert Vávra

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image