Mimoni vyhráli v Člověče, nezlob se!
Profilovka
04. 07. 2024.
1168

VLADISLAV (ap) – Již 3. ročník turnaje v živém Člověče, nezlob se! se hrál minulou sobotu 29. června pod vytrvale pálícím sluncem ve Vladislavi.

Kdo by neznal jednu z nejrozšířenějších stolních her na světě, kterou naši předkové označovali za „rozmarnou hru pro veselé kruhy dam i pánů“. Vladislavská varianta spočívala v tom, že figurkami pohybujícími se po herním plánu byli tentokrát živí lidé. Ano, byly to ty dámy a ti pánové, které humor nepřecházel ani pod sluncem, které celé odpoledne pálilo na venkovní hřiště za Vladislaví. Vždyť považte, začátek turnaje byl ve 13 hodin a konec krátce před 17. hodinou! Snad ty veselé hrátky nakonec neodnesl některý z účastníků úpalem či úžehem?!

„Měli jsme označeny hráče podle barvy. Hrálo se podle klasických pravidel Člověče, nezlob se! s velikánskou kostkou v sestavě čtyři hráči plus kapitán týmu, který určoval, kam který hráč půjde. Živé Člověče, nezlob se! se hraje asi na třech místech v republice. Na Vysočině je to ojedinělé, protože pak se hraje už jen v Čechách a na Moravě na Olomoucku,“ vysvětlil jeden z pořadatelů a moderátor akce Luděk Karásek. Ani v letošním ročníku nebylo stanoveno žádné startovné, dobrovolné vstupné bylo jako na každé akci oddílu umístěno na baru.

A kdo nakonec vyhrál? Zvítězili Mimoni, ti ostatní se kvůli tomu jistě nezlobili. Domů si první tři družstva kromě medailí odvezla krabici se stolní hrou, která se jmenovala (jak jinak) Člověče, nezlob se!

Živá hra Člověče, nezlob se! je nejmladší akcí, kterou organizuje pořadatelský tým Kluziště Vladislav, což je oddíl Sportu pro všechny, spadající pod TJ Vladislav. Za čtrnáct dní pořádá 17. ročník již proslulého nohejbalového turnaje. Mezi jedenadvaceti týmy očekávají pořadatelé hráče z Oslavan, Ivančic, Brna, Hustopečí a z dalších míst.

Foto HoN: Arnošt Pacola

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image