Policisté hledají svědky mimořádné situace na Vysočina festu
Profilovka
10. 07. 2024.
9396

Policisté žádají veřejnost o spolupráci

JIHLAVA - Policisté se obracejí na veřejnost s žádostí o spolupráci při prověřování nešťastné události, ke které došlo u plynulém víkendu v rámci konání hudebního festivalu v jihlavském amfiteátru. V nafukovacím stanu se kolem půlnoci ze soboty na neděli shromáždil velký počet návštěvníků a když byli nuceni prostor opustit, došlo k mnoha zraněním.

Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti. Již od začátku provádějí šetření, výslechy množství zraněných, svědků i dalších návštěvníků festivalu, které zároveň aktivně vyhledávají. Věnují pozornost zveřejněným informacím na sociálních sítích a kontaktují další poškozené. Shromažďují široké množství informací vztahujících se k nešťastné události a důkazní prostředky.

V současné době se policisté obracejí na veřejnost s žádostí, aby se na tísňovou linku 158 přihlásili další návštěvníci hudebního festivalu, kteří dosud nejsou v kontaktu s policií a mohli by poskytnout informace k situaci, která ve stanu nastala. Přihlásit se mohou jak lidé, kteří utrpěli nějaké zranění, tak osoby, které byly uvnitř stanu a dostaly se ven bez újmy. Policisté by zároveň uvítali, pokud by se přihlásili návštěvníci festivalu, kteří situaci uvnitř stanu při nešťastné události natočili, a záznam by poskytli.

 

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image