Policisté na Třebíčsku řešili porušení zákazu řízení i zásahy u opilých mužů

Profilovka
před 4 hodinami

Policisté na Třebíčsku řešili porušení zákazu řízení i zásahy u opilých mužů

Během čtvrtka 8. ledna zasahovali policisté na Třebíčsku v několika případech. Ve dvou případech skončili muži na protialkoholní záchytné stanici.

Náměšť nad Oslavou - Ze spáchání trestného činu je podezřelý osmatřicetiletý muž, který řídil vozidlo, i když to má zakázané. Od konce loňského roku má totiž na základě rozhodnutí městského úřadu vyslovený zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, a to až do poloviny letošního roku.
„Přesto muž ve čtvrtek 8. ledna usedl za volant automobilu Škoda Fabia a před osmou hodinou dopoledne ho policisté zastavili v Náměšti nad Oslavou na ulici Husova. Dechová zkouška i test na zjištění ovlivnění návykovou látkou byly u něho negativní,“ uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Policejní inspektor sdělil muži podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí. Případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení.

Třebíč - Ve čtvrtek 8. ledna byli policisté v Třebíči po jedenácté hodině večer přivoláni na ulici Jaroslava Heyrovského, kde se měl dle přijatého oznámení pohybovat muž s nožem v ruce.
„Na místo vyjela hlídka situaci prověřit. Policisté zjistili, že muž ve skutečnosti nedržel nůž, ale zapalovač. Při dechové zkoušce mu naměřili hodnotu 2,95 promile alkoholu,“ sdělila Jana Kroutilová.
Devětapadesátiletý muž nebyl schopen samostatné chůze a postarat se sám o sebe. Policisté ho zajistili a odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.

Náměšť nad Oslavou - Ve čtvrtek 8. ledna přijali policisté v Náměšti nad Oslavou před pátou hodinou odpoledne oznámení o opilém muži, který se choval agresivně a v bytě poškozoval vybavení.
„Na místo vyjeli policisté a po příjezdu učinili opatření, aby již nemohlo docházet k násilí. Provedli šetření a zjistili, že muž svoji partnerku vulgárně slovně urážel, rozbíjel nádobí a házel s ním,“ uvedla Jana Kroutilová.
Policisté provedli u muže dechovou zkoušku a naměřili mu hodnotu 2,06 promile alkoholu. Opilého muže zajistili a odvezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Policisté případ šetří pro podezření ze spáchání přestupkového jednání proti občanskému soužití.