Silný vítr opět potrápil Vysočinu
Profilovka
27. 03. 2024
visibility 2202

TŘEBÍČSKO - Varování meteorologů se vyplnilo a do Česka se v úterý přihnal silný vítr. Jen od dopoledne už hasiči zasahovali na desítkách míst, zabrat jim dávají především popadané stromy. Na Olomoucku pak do jednoho dokonce najel osobní vlak. Výstraha meteorologů před větrem přitom platí až do středečního večera.

Plné ruce práce měli i hasiči na Vysočině. „V souvislosti s počasím jsme od jedenácté hodiny dopoledne do druhého hodiny odpoledne zasahovali u 25 událostí. Nejčastěji hasiči odstraňovali stromy a větve, které padly na komunikace a bránily tak plynulému provozu. Nejvíce událostí řešili hasiči na Havlíčkobrodsku a Žďársku. Od druhé hodiny odpoledne do páté hodiny odpoledne jsme zasahovali u dalších 30 událostí v souvislosti s počasím. Opět se nejčastěji jednalo o odstranění padlých stromů z komunikací," uvedla v úterý 26. března tisková mluvčí hasičů Petra Musilová.

Od středečního rána se situace opakuje. Silný vítr stále láme a vyvrací stromy. V Třebíči hasiči odstraňovali padlý strom ve čtvrti Horka - Domky, v Řípově a také v Nádražní ulici v Náměšti nad Oslavou. Na Vysočině hasiči zasahovali opět u několika desítek událostí v souvislosti s řáděním silného větru. 

 

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image