Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Áčko třebíčského HTK jde do boje

06.09.2018

Třebíč - Tenisový vrchol sezóny je tu. Tedy alespoň pro celky chystající se na první ligu družstev. Mezi celky, které se budou ve druhém zářijovém týdnu prát o co nejlepší umístění, bude patřit i Horácký tenisový klub Třebíč, který na svých kurtech za nemocnicí bude hostit jednu ze základních skupin. „Myslím, že v Třebíči bude k vidění kvalitní tenis, který tady na takovéto úrovni nikdy nebyl. Věřím, že kdo se přijde podívat, nebude litovat,“ zve fanoušky na kurty Horáckého tenisového klubu jeho šéftrenér Jaroslav Bulant.


Ve skupině D se kromě třebíčského klubu představí také Spartak Jihlava, TC Brno a TK DEZA Valašské Meziříčí. První zápasy skupiny se hrají v pondělí 10. září a Třebíčští se představí v duelu s Valašským Meziřičím a Jihlava se popere s Brnem. V úterý pak Horácký tenisový klub narazí Jihlavu a ve středu na TC Brno. Všechny zápasy se budou hrát od 10.00 hodin.

Podle Bulanta by měl být jeho tým favoritem. „Podle soupisek, které jsem viděl, bychom měli být jasným favoritem. Samozřejmě, že na poslední chvíli se ty soupisky mohou změnit, ale to moc nepředpokládám.“ Pokud by Třebíčští roli favorita zvládli a vyhráli skupinu D, čekalo by je čtvrteční semifinále, které se bude hrát na kurtech pražského TK Neride. „Druhý tým ze skupiny končí jako zachráněný pro další rok, třetího pak čeká na třebíčských kurtech baráž o udržení se čtvrtým týmem skupiny C. Poslední tým skupiny C se pak také přestěhuje na kurty Neride, kde odehraje barážový duel se třetím celkem skupiny C,“ popisuje další program Jaroslav Bulant, který ale o postupu do extraligy nepřemýšlí. Podle něj bude největším soupeřem jeho družstva tým TC Brno.

Jedničkou třebíčského družstva bude čtyřiadvacetiletý Ukrajinec Danylo Kalenichenko, který je v současnosti 613. nejlepším tenistou světa, přičemž před rokem byl v první pětistovce. Dvojkou bude Slovák Juraj Masár, trojkou Robert Rumler a čtyřkou Jan Hebelka. Tým doplní třebíčští Petr Ondrůj, Filip Rampír, Aleš Pařízek a Karel Outulný. Ženskou část družstva HTK Třebíč tvoří mladší dcera slavného tenisty Mariána Vajdy Natálie a dvojku domácí Monika Svobodová. Sestavu pak kompletují Zdenka Rebeková, Adéla Bulantová a Nikola Neumannová.

„Danylo hraje futures nebo challenger turnaje na okruhu, ty zkoušel i Juraj Masár, který je teď napůl trenér. Rumler a Hebelka jsou na české poměry solidní tenisté. Nikola Vajdová je talentovanější z dcer Mariána Vajdy, kterou ale trápila zranění,“ přibližuje posily Bulant. Pro toho by za normálních okolností musel být prestižní souboj s Jihlavou, kde v minulosti trenérsky působil. „Bylo by to prestižní za předpokladu, že by sem přijel tým, se kterým bychom se mohli rovnat, ale přijede béčko, takže to tak nebude. Jihlava podle mých informací přijede s týmem, co hrál divize a počítá s tím, že spadne. Vloni spadl její první tým z extraligy, kterou ale zpátky odkoupili od Liberce a nyní už nemůžou investovat do hráčů do první ligy,“ vysvětluje Bulant.

Autor: mm
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk