Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Aktuality v MAD zjistíte přes mobil

16.10.2019

TŘEBÍČ (mič) - Mobilní aplikaci Městské autobusové dopravy v Třebíči (dále jen MAD) představil tisku vedoucí odboru dopravy Aleš Kratina. Je určena pro vizualizaci poloh vozidel veřejné dopravy, aktuální odjezdy, zpoždění, výluky a dopravní omezení. Aplikace v aktuálním čase sleduje průjezd spojů městských autobusů v Třebíči na mapovém podkladu, s možností filtrování podle čísla linek.


„Rozhodli jsem se jít touto cestou, na rozdíl od měst, která používají webové aplikace. Když si ji v mobilním telefonu otevřete, vidíte hned všechny aktuality, týkající se jednotlivých linek MAD. U každého spoje lze zobrazit fotku autobusu, SPZ i aktuální zpoždění,“ upozornil Kratina a dodal, že pro turisty je v aplikaci k dispozici seznam turisticky významných míst ve městě s referencí na nejbližší zastávku a čísla linek, které ji obsluhují.

V mapě jsou zakreslené zastávky s proklikem na výpis nejbližších odjezdů spojů, včetně aktuálního zpoždění. U zastávek jsou uvedeny praktické informace o jejich vybavení například chytrou lavičkou nebo přístřeškem. „Aplikace je uživatelsky velmi příjemná,“ ocenil i starosta Pavel Pacal.

Aplikace je zdarma ke stažení pro OS Android v e-shopu Google play.

Autor: mič
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk