Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Diváky na třebíčské Hvězdě pobavil v rámci Army day nejen výkon baseballistů Nuclears, ale také přelet bojového vrtulníku ze základny v Náměšti nad Oslavou.
(foto: Martin Mutl)

Army day ozdobili Nuclears těsnou výhrou nad Skokany

03.05.2018

Olomouc/Třebíč (mm) - Další dvě výhry si do extraligové tabulky připsali hráči třebíčských Nuclears. Ti v pátek vyhráli v Olomouci 10:7, o den později pak při domácím Army day porazili stejného soupeře po dramatické koncovce 9:8.


V pátečním zápase se olomoučtí Skokani dostali v první směně do vedení, když na nadhazovači Lukáši Hlouchovi uhráli vůbec první bod sezóny. Druhá směna ale jasně patřila hostům, kteří uhráli šest bodů a další tři přidali o dvě směny později. Pátou směnu sice lépe zvládli domácí, ale výhru 10:7 brali Třebíčští.

O den později vzdali baseballisté Nuclears Na Hvězdě hold Armádě České republiky. Vojáci z 22. základny vrtulníkového letectva z Náměště nad Oslavou předvedli návštěvníkům nejen moderní zbraně, ale také dravce, kteří se na letišti používají k plašení ostatních ptáků. Diváky pak v průběhu utkání pobavila i ukázka výcviku služebních psů.

Samotný zápas začal na nadhazovacím kopci Reece Green, kterého během zápasu střídal nováček Jesus Garcia. Ten nahradil Alexe Vieru, který se před týdnem v duelu s brněnskými Draky nepříjemně zranil. „Jesus je skoro dvoumetrový nadhazovač, který pochází z New Yorku. Měl by nahradit Alexe Vieru, který po zranění musel odcestovat domů do Ameriky. Garcia hrál profesionální ligu v Americe, takže by měl mít dostatek zkušeností, navíc hned zapadl do týmu a kluci si ho chválí jako dobrého týmového spoluhráče. Věřím, že to bude za Alexe minimálně plnohodnotná náhrada,“ řekl k novicovi v třebíčském dresu trenér Jan Gregor.

Duel před domácími fanoušky se nevyvíjel pro Nuclears dobře, ale v páté směně otočili z nepříznivých 0:2 na 5:2. Před poslední směnou vedli domácí 7:4, Skokani ale čtyřmi oběhy strhli vedení na svou stranu. V dohrávce zápasu se nejdříve prosadil na střídajícího nadhazovače Skokanů Nathana Van der Lindena Američan Derron Davis, který se dostal na druhou metu. Dalším hitem ho následoval Dominik Doležal a definitivní obrat před napjatým publikem dokonal Daniel Cameron. Dlouhým odpalem po lajně do pravého zadního pole a stažením obou běžců před sebou a tím i vítězného bodu.

Nuclears jsou tak po jedenácti odehraných zápasech s osmi výhrami a třem i porážkami na čtvrtém místě tabulky.

Autor: Martin Mutl
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk