Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Autobusy už nebudou mít problém

09.08.2018

RUDÍKOV (mach) - Obyvatelé obce nyní zažívají nekomfort uzavírek a rozkopaných silnic. Odměnou za dočasné komplikace jim již brzy bude nový povrch průjezdné vozovky. Obec jako dobrý hospodář, záměrně spojila novou vozovku s výměnou páteřního vodovodního potrubí.


„Opravu povrchu vozovky jsme urgovali od počátku volebního období,“ uvedl starosta Zdeněk Souček s tím, že se konečně dočkali. Rekonstrukce není jen věcí estetiky. Obec se dlouhodobě potýkala se stížnostmi autobusového dopravce, který upozorňoval na špatnou sjízdnost. Kraj získal stoprocentní dotaci ze státního fondu dopravní infrastruktury ve výši šesti milionů korun. Zrekonstruován bude úsek od silnice II/360 ve směru od Velkého Meziříčí až po odbočku na Hroznatín uprostřed obce.

Vedení obce opravu vozovky spojilo s obnovou vodovodu. „Chtěli jsme se vyhnout situaci z předchozích let, kdy byla opravována vozovka ve směru na Hroznatín. Během válcování vlivem vibrací starý litinový vodovod popraskal,“ přiblížil starosta. Obec se dohodla se Svazkem VAK (Vodovodody a kanalizace) a přednostně bylo vyměněno dosluhující potrubí. „Je to investiční akce svazku, obec se spolupodílí 40%.“

Na nový asfalt se teprve čeká. Obec je spoluzadavatelem zakázky. Nad původní projekt do něj nechalo zanést instalaci obrub pro budoucí budování chodníků. „Kraj bere původní stav, tedy nezpevněné okraje vozovky, kde k odvodnění slouží strouha,“ popsal Souček. Instalace obrubníků půjde na vrub obce a vyžádá si částku 170 tisíc bez DPH.

Autor: mach
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk