Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Běžce na kolečkových bruslích brokaři neohrozí

23.03.2020

TŘEBÍČ-BAŽANTNICE (ap, mič) - Kolem rybníka Zámiše a třebíčské Bažantnice má vést inlinový okruh pro milovníky tohoto způsobu pohybu v přírodě na kolečkových bruslích.


Potřebné pozemky již město odkoupilo od Statku Dubinka, který na nich hospodařil. „Tuto záležitost jsme připravovali několik let. Od dubna bude stavba zahájena a práce skončí 30. října tohoto roku. Trať bude dlouhá tři a půl kilometru. Předpokládaná cena je 16 milionů korun bez daně,“ informoval ještě před vypuknutím epidemie koronaviru v Česku třebíčský starosta Pavel Pacal.

Okruh má sloužit sportovním účelům, tedy běhu, cyklistice, inlinu a v zimě, pokud napadne sníh, tak i běžkařům. „Bude to ideální sportovní příležitost pro rodiny s dětmi,“ řekl starosta a dodal, že jde o trať na okraji pole, která se nedotkne žádné polní cesty v okolí. „Lidé, zvyklí chodit tímto směrem na procházky, mohou být ujištěni, že jejich cestičky zůstanou nedot- čeny,“ ujistil starosta.

„Popravdě, my jsme tomuto projektu dlouhodobě nebyli nakloněni. Kvůli naší střelnici máme strach, aby se něco nestalo. Veřejnost se na ni nedívá úplně vstřícně a máme strach, aby se neobjevila nějaká stížnost, že tady nějaký broček ulítnul a do někoho klepnul. Byť se k této záležitosti vyjádřil také balistik. Maximální dopad broků je do vzdálenosti 240 metrů, takže dráha by neměla být žádným způsobem ohrožená ani omezená,“ informoval v závěru minulého týdne předseda Okresního Mysliveckého spolku Třebíč Tomáš Sedláček.

Inlinový okruh nepovede přímo mysliveckým areálem, ale většinou kolem silnice a v poli směrem na Třebíč. V úseku kolem Bažantnice by měla dráha vést v dostatečné vzdálenosti 300 metrů od střelišť tak, aby nebyli v žádném případě ohroženi lidé na běžeckém okruhu.

Autor: ap,mič
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk