Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Čistírna se už staví

16.05.2011

Velké Meziříčí - Od příštího roku bude mít Velké Meziříčí rozšířenou a zrenovovanou čistírnu odpadních vod a novou kanalizaci na Vrchovecké ulici a ulici Příkopy a v místní části Mostiště. „Skončí stavební práce v rámci projektu Ochrana vod povodí řeky Dyje II. etapa, na kterou Svaz vodovodů a kanalizací získal bruselskou dotaci,“ upřesnil starosta Velkého Meziříčí Radovan Necid.


Součástí projektu jsou nové kanalizace ve Velkém Meziříčí, v Mostištích a v Oslavici, kde přestane splašková voda znečišťovat podzemní i povrchové vody a lidé budou moci zrušit své septiky a jímky. „V rámci projektu je pro všechny, kteří se na novou kanalizaci ve městě i obcích napojí, zajištěna projektová dokumentace domovních přípojek, v ceně je i část přípojek, která vede pod silnicí a chodníky. Každý tak prakticky zaplatí jen skutečné napojení a část přípojky, která vede po jeho pozemku,“ uvedl Necid.

V souvislosti s výstavbou čeká obyvatele města a okolí samozřejmě řada stavebních uzavírek, zejména úplné uzavírky místních komunikací v místních částech a částečné omezení průjezdné dopravy po silnicích ve směru na Křižanov a Olší nad Oslavou. „O těchto uzavírkách získají lidé aktuální informace na mestovm.cz, zároveň zde také naleznou průběžně doplňované údaje z průběhu stavby,“ slibuje starosta.

Rozšíření čistírny, vybudované v roce 1995, a stavba kanalizace je jednou z největších investicí do infrastruktury v posledních deseti letech. „Město sice není investorem, ale podílí se na organizaci a zčásti i na financování. Investor má zas povinnost opravit silnice a chodníky nad nově budovanými kanály, radnice dnes tedy mapuje technický stav a potřeby oprav komunikací,“ doplnil Necid.

Autor: Petr Chňoupek
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk