Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Čtvrt století Okáčku

15.05.2018

TŘEBÍČ (en) - Pěvecký sbor Okáček při Mateřské škole Duha oslaví letos 25 let od svého založení. Přijměte tedy pozvání na mimořádné koncerty malých předškoláků ve dnech 14. a 21. června. Ve čtvrtek 14. června zazpívají malí zpěváčci v 15.30 hodin v knihovně na Modřínově ulici. Pokud nestihnete koncert v tento termín, jste zváni na Letní koncert ve čtvrtek 21. června od 17 hodin v hotelu Atom v Třebíči.


Okáček vznikl při přehlídce pěveckých sborečků mateřských škol, kterou uspořádala před 25 lety Helena Nosková, dirigentka třebíčského pěveckého sboru Slunko. Ta dodala prvotní impuls ke vzniku Okáčka, kterým projde ročně okolo dvaceti dětí. Okáček funguje pod vedením Laďky Zoňové a posledních deset let i za asistence Ivy Pekové. Nemalou zásluhu na dobré práci sboru má i ředitelka školy Jana Hýžová.

Děti potěší během roku svým výstupem novopečené maminky a tatínky na Vítání občánků, vystupují na městských akcích, v Muzeu Vysočiny Třebíč, knihovně,.... Dvakrát ročně připravují samostatné koncerty - vánoční a letní.

Okáček mohl pro některé znamenat první setkání s hudbou, písní. Někteří bývalí členové sboru, Okáčci, pokračují dál v hudebním vzdělávání, dokonce i na konzervatoři. I jim patří pozvání na koncerty v měsíci červnu.

Máte-li chuť si zazpívat, třeba i zavzpomínat na pěvecké začátky, přijďte obdivovat zpěvnost a šikovnost dětí během vystoupení 14. června ( 15.30, knihovna, pobočka Modřínová) a 21. června (17.00, hotel Atom Třebíč).

Autor: en
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk