Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Dálniční most se bude opravovat. Město čeká kolaps

28.11.2018

VELKÉ MEZIŘÍČÍ (mach) - Velkomeziříčští si chtě nechtě již přivykli, že kdykoliv nastane na dálnici D1 nějaký problém, nahrnou se do centra šňůry aut. Je to jistá daň za výhody, jež těsná blízkost nejdůležitější tepny Česka nabízí. Už tak dost hustou dopravu ve městě v příštím roce navíc poznamená plánovaná oprava dálničního mostu Vysočina.


Rekonstrukce mostu nad Velkým Meziříčím zahájí příští rok na jaře a potrvá dva roky. Bude to jedna z nejnáročnějších akcí v rámci modernizace dálnice D1. Most bude opraven a rozšířen. Práce spolykají více než jednu miliardu korun a pro motoristy to bude znamenat podstatná omezení. Vedení města se už nyní chystá na dvouleté dopravní komplikace. „Můžeme čekat nárazové dopravní kolapsy. Z tohoto důvodu máme v úmyslu jednat s Ředitelstvím silnic a dálnic, s ministerstvem dopravy a s Policií České republiky, abychom se společně dohodli na nějakém plánu, a jak tyto situace zvládat,“ uvedl Josef Komínek, starosta Velkého Meziříčí.

Po dobu oprav budou na přemostění zachovány dva jízdní pruhy pro oba směry. Komplikace nastanou až poté, co na místa po stavebních dělnících nastoupí svářeči. „V průběhu svářečských prací bude nutné z mostu zcela vyloučit dopravu. Doprava totiž přenáší na ocelovou konstrukci vibrace, což znemožňuje kvalitní sváření,“ přiblížil tiskový mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Studecký. V té době bude provoz na mostě upravován dle hustoty dopravy tak, že bude vždy v jednom směru pouze jeden jízdní pruh a v protisměru dva. Směry se dvěma pruhy se budou měnit dle potřeby.

Oprava mostu se dotkne také motoristů na Třebíčsku. Pokud se z Třebíčska vydáte ve směru do Prahy, bude ideální použít trasu směr Okříšky a na D1 se napojit až za Jihlavou. Vyhnete se tak možným dopravním zácpám v centru Velkého Meziříčí. Motoristům, směřujícím na Brno a dále, by se dopravní komplikace měly vyhnout, pokud nenastanou nečekané komplikace na dálnici.

Nejvyšší a zároveň druhý nejdelší most dálnice D1 byl slavnostně otevřen v roce 1978 v rámci oslav Velké říjnové socialistické revoluce. Stavba byla zahájena v dubnu 1972. Model mostu i další informace o něm lze nalézt v muzeu silnic a dálnic ve velkomeziříčském zámku. Nad řekou Oslavou se ve Velkém Meziříčí klenou ve výšce 76 metrů hned dva souběžné mosty o délce 426 metrů, každý pro jeden směr jízdy. Aktuální šířka vozovky je 11,75 metrů (po rozšíření bude mít šířku 12.5 metru).

Autor: mach
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk