Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Další technoparty stála řadu řidičů papíry

27.06.2013

Meziříčko - Další z technoparty proběhla o minulém víkendu na Skalákově mlýně u Meziříčka. „Během uplynulého víkendu, v době od pátku 21. června do neděle 23. června, odhalili policisté v katastru obce Meziříčko celkem devatenáct řidičů nebo jejich spolujezdců, kteří se dopustili dopravního přestupku, a dále jednoho opilého řidiče, který je podezřelý ze spáchání trestného činu,“ uvedla tisková mluvčí jihlavských policistů Jana Kroutilová.


Z celkového počtu usedlo devět řidičů za volant pod vlivem drog a tři byli podnapilí, kdy naměřená hodnota alkoholu byla nižší než jedno promile. „Mezi řidiči, kteří řídili pod vlivem drog, byl i cizinec, jemuž policisté uložili kauci, kterou na místě zaplatil, a také dvě řidičky,“ upřesnila tisková mluvčí.

Všichni tito řidiči přišli o řidičské průkazy a dále je čeká přestupkové řízení. „U dalšího z řidičů hodnota naměřeného alkoholu přesáhla jedno promile a policisté mu následně sdělili podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, i jemu zadrželi řidičský průkaz. Dalšího kontrolovaného řidiče policisté přistihli při řízení vozidla bez řidičského oprávnění. Dále ve čtyřech případech zjistili, že není spolujezdec ve vozidle za jízdy připoután bezpečnostním pásem a dvě vozidla byla ve špatném technickém stavu, kdy měla prasklá čelní skla, za tyto dopravní přestupky policisté uložili na místě blokové pokuty,“ zakončila výčet Jana Kroutilová.

Akci doprovázela i jedna dopravní nehoda. „V sobotu 22. června došlo před sedmou hodinou večer v obci Meziříčko k havárii vozidla Land Rover. Čtyřiapadesátiletý řidič jel ve směru od Krasonic. Při projíždění zatáčky vyjel mimo komunikaci, kde automobil narazil do oplocení domu. Po nárazu bylo vozidlo odhozeno a převrátilo se na střechu, dále narazilo do oplocení dalšího domu,“ popsala nehodu Jana Kroutilová.

Při dopravní nehodě se zranil řidič a byl letecky transportován do brněnské nemocnice. „Dechovou zkoušku u něho nebylo možné vzhledem k jeho zranění provést, byl nařízen odběr biologického materiálu. Zdravotnická záchranná služba převezla do třebíčské nemocnice ještě muže, který slyšel v době, kdy došlo k havárii vozidla, hluk, běžel se podívat, co se stalo, upadl a zranil se. Škodu na vozidle policisté vyčíslili na přibližně 120 tisíc korun. Další škoda vznikla poškozením oplocení domů. Příčinu a okolnosti dopravní nehody policisté šetří,“ popsala tisková mluvčí. Policie neuvedla, zda řidič vozidla měl nebo neměl přímou souvislost s právě probíhající technoparty.

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk