Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Davídek si dával na čas

08.01.2020

TŘEBÍČ / VYSOČINA (mach) - První miminko roku 2020, které se narodilo v třebíčské nemocnici, je známo. Letošní prvenství si odnáší Davídek z Kramolína. Na Nový rok panoval v třebíčské nemocnici klid a první děti magického roku 2020, jenž nám všem dle horoskopu přinese mnoho dobrého, na svět nepospíchaly.


Prvním miminkem roku 2020 na Třebíčsku je Davídek z Kramolína, který se narodil ve středu 1. ledna až v 19:46 hodin. Chlapeček měl váhu 3200 g a měřil 51  cm. Davídka a jeho maminku navštívila ve čtvrtek 2. ledna ředitelka Nemocnice Třebíč Eva Tomášová. V doprovodu vrchní sestry Jarmily Dočkalové předala novopečené mamince kytici a dárek.

První miminko Kraje Vysočina hlásí jihlavská porodnice. Půl hodiny po půlnoci se na Nový rok mamince Zuzaně narodila Veronika (4140 g a 52 cm). Za Verunkou zamířil hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. Stejně jako v minulých letech rodina dostala šek na 10 tisíc korun a Verunka zlatý šperk se znamením zvěrokruhu. „Přiznávám, že není nic krásnějšího, než začít nový rok návštěvou šťastné rodiny, která se může těšit z nádherného miminka. Oběma rodičům přeji hodně trpělivosti, tolerance a hlavně zdraví,“ poznamenal hejtman Jiří Běhounek. Verunka je prvním dítětem v rodině Matěje a Zuzany z Jihlavy, oba rodiče jsou velice šťastní, že porod proběhl bez komplikací, a to i díky personálu jihlavské nemocnice.

Pokračování na straně 2.

Autor: mach
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk