Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Dnes startuje první hokejová liga!

11.09.2019

Třebíč - Hokejová první liga dnes otevře brány nového soutěžního ročníku 2019/2020. Horáckou Slavii Třebíč čeká na úvod jeden z nejsilnějších soupeřů. Svěřenci trenérského tandemu Martin Sobotka, Jaroslav Barvíř se dnes vydají na jih Čech, kde se od půl šesté postaví domácímu Motoru České Budějovice.


V úvodní části přípravy Třebíčští porazili jen druholigové soupeře z Havlíčkova Brodu, Žďáru nad Sázavou a Šumperku. Přísnější měřítko ale podle trenéra Martina Sobotky snesly hlavně dva poslední zápasy, ve kterých Horácká Slavia těsně prohrála v Jihlavě a v generálce vyhrála v Benátkách nad Jizerou. „Tak, že by to bylo dokonale vyladěné na sezónu, to se říci rozhodně nedá, ale na úvod přípravy jsme dávali příležitost všem a postupně zužovali kádr. K posledním dvěma zápasům už jsme přistoupili tak, jako ostrou přípravu na sezónu a myslím, že oba ty zápasy se nám povedly. V Jihlavě to bylo snad ještě lepší než v Benátkách, ale v Benátkách se nám zase podařilo vyhrát, což je pro sebevědomí mužstva dobré,“ ví Sobotka.

Ani pár dnů před prvním mistrovským zápasem není podoba kád- ru třebíčského celku definitivní. „Poslední zápas přípravy s námi absolvoval Adam Rutar, který v Benátkách odehrál solidní utkání, takže zrovna on by nás mohl posílit. Další konkrétní jména ale zatím říkat nebudu, protože to nemusí být stoprocentní.“ Teprve sedmnáctiletý olomoucký bek Rutar by měl nahradit zkušeného Šimona Szathmáryho, který si v duelu s Šumperkem poranil klíčovou kost a v úvodu sezóny bude citelně chybět. „To byl největší problém přípravy, protože Šimonovo zranění přišlo v tu nejméně vhodnou dobu těsně před soutěží. Šimonovi přeji brzké uzdravení, doufám, že rekonvalescence bude co nejkratší a co nejdřív nám pomůže na ledě,“ říká Martin Sobotka s tím, že nejoptimističtější dobou návratu jsou zhruba dva měsíce.

Dnešního prvního soupeře nové sezóny pasuje trenér Horácké Slavie do role největšího favorita soutěže. „My jsme s Českými Budějovicemi vždycky odehráli slušná utkání a rádi bychom na to samozřejmě navázali, ale to mužstvo se ze dvou třetin změnilo a podle mě to je největší favorit soutěže a velký aspirant na postup. My tam ale rozhodně nechceme jet rozklepaní s tím, že jsme předem poražení. Naopak tam chceme nastoupit s otevřeným hledím s tím, že chceme předvádět svůj hokej a pokusit se porvat o nějaký bodík, který by byl pro nás výborný.“

Cíle Horácké Slavie se upírají na prvních třicet kol soutěže. „Formát soutěže je trochu změněný, takže o úspěchu a neúspěchu se bude rozhodovat v prvních třiceti kolech. Takže cíl pro tu první část je snažit se urvat co nejvíc bodů a zkusit se procpat do osmičky, což by znamenalo relativní klid do další části sezóny, protože už bychom měli jisté předkolo play-off. Takhle to stavíme teď, po první části uvidíme dál,“ uzavírá kouč Martin Sobotka.

Autor: mm
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk