Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Moravskobudějovický kouč Augustin Žák ví, že jeho tým nečeká s Táborem lehká série.
(foto: mm)

Druholigové play-off zahajuje!

02.03.2018

Moravské Budějovice - Naprosto vyrovnanou vzájemnou bilanci mají před zítra začínajícím prvním kolem druholigového play-off celky Moravských Budějovic a Tábora. Právě Jihočeši zítra od sedmnácti hodin nastoupí na ledě Žihadel k prvnímu zápasu čtvrtfinále.


První dva zápasy letošní druholigové sezóny zvládli lépe táborští Kohouti, kteří nejprve vyhráli na Vysočině 4:3 a ve 13. kole porazili Žihadla doma 6:3. Druhou polovinu sezóny ale lépe zvládli svěřenci trenéra Augustina Žáka, kteří oba zbývající duely vyhráli 2:1. „Tábor dobře bruslí a my se hlavně doma musíme vrátit k naší agresívní hře. To znamená hodně útočit a na to malé kluziště využít. Na to soupeři nejsou připravení. Počítám s tím, že to bude zase vyrovnané, ale myslím, že jsme mírným favoritem a že naší povinností je postoupit. Tábor by nás třikrát porazit neměl, ale je to play-off, kde se může stát všechno a soupeře si vybírat nejde. Dobré je, že v prvním kole nebudeme tolik cestovat, ale série, hrané na tři vítězství, mohou být zrádné. Ale my to musíme zvládnout a už na sobotní první zápas se dobře připravit. Ale snadné to rozhodně nebude, to víme,“ upozorňuje před zítřejším startem čtvrtfinálových bojů Augustin Žák.

Jeho tým se bude opírat o brankářskou oporu Jana Brože a duo nejzkušenějších – Petera Puchera a Ladislava Rytnauera. „Kluci dostali trochu volna, aby si mohli odpočinout a načerpat sílu před klíčovou částí sezóny, takže s námi nejeli do Nymburka. Od pondělka už se ale zapojili do plného tréninku,“ řekl na adresu klíčového tria Žák. Právě Rytnauer je nejproduktivnějším hráčem Žihadel, když ve 34 zápasech posbíral 40 kanadských bodů za 20 gólů a stejný počet assitencí. O dva body méně má Filip Matějka (14+24) a další tři ztrácí bývalý slovenský reprezentant Peter Pucher (15+20).

Ve vzájemných zápasech obou čtvrtfinálových soupeřů je neproduktivnějším hráčem znovu Ladislav Rytnauer, který ve čtyřech zápasech posbíral 4 body za gól a tři asistence. Z jeho spoluhráčů se pak dvakrát mezi střelce zapsali David Horký a Filip Matějka. Nejproduktivnějším táborským Kohoutem je ve vzájemných zápasech Radek Prokeš, který ke dvěma gólům přidal i dvě nahrávky. Tři body za dva góly a jednu asistenci přidal David Blažek a tři body za gólové přihrávky získal i Jakub Matušík.

Autor: mm
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk