Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Fotografická kniha o Jaroměřicích

07.03.2018

JAROMĚŘICE NAD ROKYTNOU (aa) - Město vydalo fotografickou knihu, přibližující krásy Jaroměřic, jejich historické architektury, genius loci působiště básníka Otokara Březiny i současný život obyvatel města a okolních obcí.


Obálka knihy „Jaroměřice nad Rokytnou ve fotografiích“ zaujme na první pohled snímkem středu města s náměstím, zámkem a zámeckou zahradou, pořízeným z ptačí perspektivy. Autorem i dalších leteckých fotografií v knize je Bohumír Staněk a právě tyto neobvyklé záběry zřejmě v knize zaujmou čtenáře nejvíce. Pohled na město z výšky dává příležitost i lokálním patriotům rozpoznávat a obdivovat ulice, uličky i jednotlivé domy z míst, která jsou člověku stojícímu na zemi nedostupná.

K vydání obrazové knihy se vedení Jaroměřic rozhodlo poté, co o nich bylo již dříve napsáno dost hodnotných publikací, které město zobrazovaly v jeho historii, velice silné hudební kultuře a umění, v mnohých pověstech a pod. V nové knize zájemci najdou ale i snímky, věnující se dění těchto let, třeba Mezinárodnímu hudebního festivalu Petra Dvorského. Fotografie ze svých vesnic v knize najdou také obyvatelé šesti místních částí, kterými jsou Boňov, Ohrazenice, Popovice, Příložany, Ratibořice a Vacenovice.

„Můžeme se pyšnit nádhernými obrázky, které, myslím, velice pěkně zobrazují všechny naše skvosty v ucelené publikaci, ke které se jistě budou všichni, kdo budou knihu mít, po čase rádi vracet,“ napsal v úvodu knihy jaroměřický starosta Jaroslav Soukup a v závěrečném slovu dodal: „Myslím, že v našem městě máme co nabídnout, že máme být na co pyšní. Smyslem ale nebylo se mnohými těmito skvosty, které nám zanechali naši předkové, chlubit či vyvyšovat. To určitě ne. Smyslem bylo podělit se s Vámi o tyto nesmírné hodnoty a spolu sdílet dojetí, nadšení a obdiv nad těmito krásami.“

Polygraficky kvalitně zpracovaná kniha s laminovanými pevnými deskami je dílem fotografa Josefa Prodělala z Vacenovic a jeho PROL studia, tisk zajistily Tiskárny Havlíčkův Brod. Slavnostní křest knihy Jaroměřice nad Rokytnou ve fotografiích se koná ve čtvrtek 22. března v 16 hodin v budově Špitálu v Jaroměřicích.

Autor: aa
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk