Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Frekventovaná silnice přes Borovinu se zavře

05.08.2013

Třebíč - S komplikacemi musí v druhé polovině srpna počítat řidiči mířící od Starče do Třebíče nebo naopak. „Povrch Koželužské ulice už volá po opravě. Krajská správa a údržba silnic Vysočiny udělá nový koberec v druhé polovině srpna na dvou úsecích - v Borovině a v Libušině údolí. Akce se neobejde bez omezení provozu,“ prozradil tiskový mluvčí třebíčské radnice Ivan Přibík.


První etapa se týká úseku sahajícího od nové křižovatky do areálu bývalého podniku BOPO po křižovatku do Okružní ulice. „S úplnou uzavírkou musí řidiči počítat od pondělí 19. srpna od 6 hodin do středy 21. srpna do 24 hodin,“ uvedl Přibík. Druhá etapa zahrnuje úsek v okolí Janova mlýna. „Uzavírka je tam naplánovaná od čtvrtka 22. srpna od 6 hodin do neděle 25. srpna do 24 hodin,“ dodal mluvčí.

Zahájení prací na druhé etapě se může samozřejmě změnit v závislosti na dokončení první etapy. V obou úsecích se vymění stávající vrstva z asfaltového betonu za novou. Současně s úpravou povrchu vozovky dojde k vyčištění příkopů, odstranění nánosů z krajnic a zpevnění krajnic štěrkodrtí. Výškově budou také upraveny kanalizační mříže a poklopy.

Po dobu obou uzavírek budou vyznačeny objízdné trasy. Při první etapě povede objízdná trasa po Řípovské ulici přes železniční přejezd na Pražské ulici a Červenou Hospodu do Starče. Při druhé etapě pak objízdná trasa povede po ulicích Sucheniova, Pražská a Řípovská na ulici Koželužskou. „Odbor dopravy Městského úřadu Třebíč žádá řidiče o respektování dopravního značení,“ zdůraznil Ivan Přibík

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk