Hokejistům Horácké Slavie se v prestižním derby Vysočiny podařil nevídaný obrat

21.11.2011

Havlíčkův Brod - Husarský kousek se povedl hokejistům Horácké Slavie Třebíč v sobotním utkání 24. kola první ligy, ve kterém se představili v prestižním derby Vysočiny v havlíčkobrodské Kotlině. Třebíčští totiž brzy v utkání prohrávali o tři branky, ale nakonec si odvezli dva body za výhru po samostatných nájezdech.

Duel pro ně ale nezačal vůbec dobře. Po 91 vteřinách hry se po rychlé akci prosadil šikovnou tečí Václav Meidl a Rebelové vedli. Po třech minutách mohl vyrovnat Kaut, ale Leitinen se rychle přemístil a puk vyškrábl z brankové čáry. Na konci 4. minuty fauloval Meidla ve vyložené šanci Dietz a rozhodčí zkřížil ruce nad hlavou. Faulovaný hráč trestné střílení proměnil a domácí vedli o dvě branky. V polovině první části se natahoval po dorážce Semorád, ale zblízka odkrytou branku netrefil. Přesně po třinácti minutách bylo v táboře havlíčkobrodských fandů ještě veseleji. Stehlík poslal do šance mladíka Musila a ten atakován jedním z obránců zkušeně skóroval. V 17. minutě hráli hosté dvojnásobnou přesilovku a v ní se vrátili do hry. Čech nabil na modré Ranglovi a jeho bomba skončila mezi Letinenovými betony. Další vzruch přinesla 18. minuta, kdy byl v gólové příležitosti faulován Vojtěch Němec a rozhodčí Přikryl neváhal nařídit další trestné střílení. S tím si ale gólman Hrubec poradil. „První třetinu jsme začali dobře, vedli jsme a byli lepší týmem, ale po chybě při naší přesilovce jsme faulovali a šli do čtyř, potom do tří. Třebíčským jsme tím pomohli, snížili,“ vrátil se k úvodnímu dějství trenér Havlíčkova Brodu Karel Dvořák.

Ve druhé dvacetiminutovce byla Horácká Slavia jasně lepším týmem. Soupeře jasně přestřílela a pozásluze se těšila i z vyrovnání. Po několika závarech a šancích překonal Leitinena ve 33. minutě Burian, který objel branku a puk poslal pod horní tyčku. Pětaosmdesát vteřin před druhou přestávkou bylo vyrovnáno, to když v přesilovce prostřelil domácího gólmana Kania. „Ve druhé třetině to byla z naší strany nezodpovědná hra, Třebíčští byli jasně lepší. Vlétli do toho a poměr střel 14:4 jasně hovoří v jejich prospěch. Výsledkem pak bylo vyrovnání,“ kroutil hlavou domácí kouč Dvořák.

Ve třetí části mohl nejprve vrátit vedení rebelům Polodna, ale v zajímavé šanci mířil nad horní tyčku. Na opačné straně se obdobně vedlo Vondráčkovi, který pálil z levého kruhu.

Pětiminuitové nastavení přineslo více vzruchu před třebíčským brankářem Hrubcem. Ten v 63. minutě vychytal ve vyložené šanci Šenkeříka a zápas tak došel až do samostatných nájezdů. V nich skóroval třebíčský Havlíček i Laš a druhý bod se stěhoval do Třebíče. „Řekl bych, že ve třetí třetině už jsme byli zase o kousek lepší, bylo to minimálně vyrovnané. Prodloužení to už je vabank, nějaké šance jsme tam měli, a penalty jsou o štěstí, a to měli hosté. Vyšlo jim to a vyhráli,“ shrnul zbytek zápasu Karel Dvořák.

Třebíčský asistent trenéra Radek Novák byl po vyhraném zápase velmi stručný. „Utkání jsme nezačali dobře, vysoko jsme prohrávali. Musím poděkovat hráčům za to, jak zápas otočili, poděkovat divákům, jakým způsobem nás povzbuzovali a v jakém počtu za námi přijeli. Jsme rádi, že jsme zvládli nájezdy.“

Po včerejším domácím zápase s Chomutovem čeká svěřence Kamila Pokroného už zítra další náročný zápas. představí se totiž na ledě lídra prvoligové tabulky v Ústí nad Labem. Zápas začne v půl šesté.

Autor: Martin Mutl