Horácká Slavia prodloužila vítěznou sérii na ledě Jestřábů

07.10.2019

Prostějov (mm) - Bez produktivního Denise Kusého (3+2), který se v týdnu vrátil do mateřského týmu Pardubic, nastupovali hokejisté Horácké Slavie na ledě prostějovských Jestřábů. Po třech výhrách v řadě chtěli svěřenci trenérů Sobotky a Barvíře znovu bodovat, což se jim po výhře 2:1 na samostatné nájezdy podařilo.

Třebíčští začali aktivně a v 9. minutě se v přesilovce ujali zaslouženého vedení. Vyhazovaný puk zachytil na modré Forman, jeho ránu tečoval Michálek a gólman Dvořák nemohl reagovat. Druhý gól mohl přidat v 15. minutě Malec, ale Dvořák odolal, stejně jako na druhé straně Jekel, kterého půl minuty před přestávkou nepřekonal Krejčík.

V nerovnovážném stavu padla i druhá branka zápasu. Na trestné lavici seděl hostující Václavek, Jestřábi pěkně zakombinovali, u pravé Jekelovy tyčky zůstal osamocený Meidl a zápas ve 24. minutě začínal znovu. Strhnout vedení na domácí stranu mohl za chvíli Ouřada, ale Jekel vyrazil. Ve 36. minutě se pak na třebíčského gólmana řídil Meidl, puk mu ale odskočil a Jekel nebezpečí zažehnal. Poslední šanci druhé dvacetiminutovky měl hostující Vodný, který se po sebevědomém sólu dostal až do zakončení, které ale těsně minulo prostějovskou klec.

V jen průměrné třetí části měli puk častěji na hokejkách domácí, kteří gólmana Jekela několikrát donutili k zákroku. Ale jelikož úspěšný nebyl Březák, Žálčík ani Račuk, hrálo se na Hané přes čas. Pětiminutové prodloužení ale vítěze neurčilo, a tak na řadu přišly i samostatné nájezdy. Hned ten první proměnil Forman, gólman Jekel vymazal všechny domácí exekutory a Horácká Slavia se z Hané vracela se dvěma body.

I v zítřejším 10. kole první ligy se Třebíčští vydají na led soupeře. Po duelu v Litoměřicích se pak hned v pondělí představí na svém ledě, kdy od půl šesté přivítají zatím poslední Kadaň.