Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Hrby zůstaly, řidiči s nimi už ale nepočítali

16.10.2019

TRNAVA (pch) - Ve středu 9. října se konečně otevřela důležitá spojnice z Třebíče na dálnici D1. Opravovala se v úseku mezi Pocoucovem a Rudíkovem, a to ve dvou etapách. První objížďka, která vedla před Budíkovice, se ještě dala snést, ta druhá, přes Hostákov, už byla docela hodně obtěžující.


Další nemilé překvapení čekalo na řidiče hned za Trnavou. Vjížděli tam v očekávání, že nejhorší úsek silnice mezi rybníkem Velký Bor a náramečskou křižovatkou dozná změn a zmizí i dva pověstné hrby. Toho se však nedočkali. Opravena byla silnice z Pocoucova a také zas až ne tak starý obchvat Trnavy, ale na tento dlouho kritizovaný úsek nedošlo.

Hned po otevření silnice se na sociálních sítích objevily stesky řidičů a spekulace, proč hrby zůstaly. Mluví se i o tom, že silnice leží zčásti na soukromých pozemcích a že jeden z majitelů požaduje za metr čtvereční dokonce částku 10 000 korun. „Další úsek silnice II/360 od Trnavy k odbočce na Nárameč je připravována k celkové modernizaci a rekonstrukci. V současné době je dokončena dokumentace pro územní řízení, doplňují se doklady a je požádáno o vydání územního rozhodnutí. Současně probíhá majetkoprávní příprava. Po jejím ukončení a v závislosti na finančních možnostech Kraje Vysočina, proběhne realizace,“ prozradila tisková mluvčí Kraje Vysočina Jitka Svatošová a dodala: „Jen doplním, že pan starosta z Rudíkova požadoval, aby mu kraj vybudoval podchody. To však není v možnostech kraje, tyto stavby nejsou součástí ani příslušenstvím silnice.“

Zda je pravdou i ta astronomická částka za metr čtvereční, kraj nepotvrdil ani nevyvrátil. „Bohužel k požadavkům vlastníků pozemků jsem nezískala žádné informace. Je to pochopitelné, dokud nejsou majetkoprávní vztahy dotaženy, ze strategických důvodů je nekomentujeme,“ konstatovala tisková mluvčí.

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk