Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Janata: Návrh Kutinové je naprosto iluzorní

28.06.2019

Třebíč (mič) - Návrh nové koncepce péče o zeleň a vodu ve městě předložila členům zastupitelstva 20. června zastupitelka Blanka Kutinová (TO). Vyprovokovala místostarostu Pavla Janata k písemné i slovní reakci. Nakonec oba navrhli svoje materiály stáhnout z programu a vrátit se k diskusi na toto téma v září.


„Město Třebíč se nazývá městem zeleně a patří k městům, která se přidala do Národní sítě Zdravých měst. Na to jsme my, obyvatelé Třebíče, hrdí. Ale nemůže zůstat jen u proklamací politiků,“ řekla v úvodu Kutinová. Upozornila na skutečnost, že se klima poslední roky mění, kdy ze zimy jdeme rovnou do léta a deficit vody je znatelný.

Připravila prezentaci

„Třebíči chybí dlouhodobá vize, jak lidem, živočichům a rostlinám v tomto ohledu život ve městě zlepšit. Zeleň nejsou jen lesy, poškozené kůrovcem, jsou to i keře, trávy, květiny a byliny, které nás ve městě každodenně obklopují. A zde máme velké rezervy,“ zdůraznila předkladatelka.

Promítla prezentaci, jak hospodařit s vodou, jak ji ve městě udržet, aby z městských ploch neodtekla do kanalizace.

Městkou zeleň má ve svém rezortu místostarosta Pavel Janata a ihned po prezentaci si vzal slovo.

Neobjevila Ameriku

„Kolegyně Kutinová mě vyprovokovala k tomu, abych něco do dnešního zastupitelstva zpracoval. Cítím velkou potřebu vás informovat o tom, že předložená koncepce obsahuje věci, které si dávno uvědomujeme a nejsou objevením Ameriky,“ konstatoval Janata a pokračoval: „Město nespí, město nesedí se založenýma rukama, my pracujeme.“

Ve své reakci Janata píše o tom, co už město v této záležitosti udělalo. Upozornil, že se připravuje zásadní koncepční materiál.

„Příprava vyžaduje čas. Materiál musí mít nějakou úroveň. To, co je navrženo v materiálu kolegyně Kutinové, je bohužel naprosto nerealistická, řekl bych až naivní představa, aby do září rada města vytvořila koncepční materiál. To je naprosto iluzorní,“ vyloučil místostarosta Janata. Upozornil zastupitele, aby jeho písemnou reakci vzali pouze na vědomí s tím, že příště se lze k němu vrátit.

Více v tištěných novinách.

Autor: mič
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk