Jediná trefa Ladislava Bittnera znamenala v Benátkách výhru

24.02.2020

Benátky (mm) - Hokejová Horácká Slavia výrazně přiživila naději na postup mezi elitu první ligy. Po exhibiční výhře 11:1 nad Kadaní se totiž vyhoupla na desátou příčku tabulky nadstavbové části o předkolo play-off. Navíc postup senzační porážkou v Ústí nad Labem odmítli Jestřábi z Prostějova a komplikace si nadělali i Rysi z Frýdku-Místku, kteří nezvládli zápas v Benátkách, odkud si v úterní dohrávce přivezli porážku 1:3. Frýdek navíc neuspěl ani ve středečním kole v Ústí nad Labem, a tak Horácká Slavia má na devátém místě pětibodový náskok.

První třetina zápasu, který sledovala bídná divácká kulisa, gól nepřinesla. Ačkoliv si domácí hned dvakrát zahráli početní výhodu, zaměstnanějším gólmanem byl bývalý sparťan Marek Schwarz v domácí kleci. Druhá část byla kvůli poškozenému plexisklu nad mantinelem zkrácena a dohrávala se až před částí třetí. Jenomže šest minut z prostředního dějství nepřineslo nejen gól, ale ani zajímavější šanci, a tak rozhodnout měla třetí dvacetiminutovka. Hned na jejím začátku hráli hosté přesilovku, těsně po jejím konci vystřelil od modré obránce Padrnos a ze skrumáže zařídil Horácké Slavii vedení Bittner. Gól sedmadvacetiletého libereckého odchovance byl nakonec vítězný a Horácká Slavia se z Benátek vracela se třemi body za nejtěsnější výhru 1:0. A to i přes to, že v poslední minutě hráli domácí díky vyloučení Szathmáryho power-play v šesti proti čtyřem.

Už zítra se třebíčští hokejisté vrátí na svůj led, kde ve 23. kole nadstavbové části o předkolo prvoligového play-off hostí od půl šesté ústecké Lvy. V příštím týdnu je pak čekají hned tři zápasy. Ve středu odehrají zápas v Sokolově, o den později možná klíčovou dohrávku 13. kola nadstavby s Frýdkem-Místkem a v sobotu 29. února pak derby Vysočiny s jihlavskou Duklou.