Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Ježíš Kristus skončil na ulici

13.11.2017

MORAVSKÉ BUDĚJOVICE (pch) - Ve středu 8. listopadu dopoledne se do kostela sv. Jiljí v Moravských Budějovicích vloupal zloděj. Do kostela se dostal, když vypáčil hlavní dvoukřídlé dveře. Uvnitř kostela pak měl jediný cíl, dřevěnou sochu.


„Pachatel odcizil dřevěnou sochu Krista,“ potvrdila tisková mluvčí Policie České republiky Jana Kroutilová. Sochu uchopil do rukou a vyšel s ní na ulici. Tam potkal náhodné kolemjdoucí. Ti ho podle našich informací oslovili s otázkou, kam se sochou jde. Měl odpovědět, že ji nese na opravu, což bylo už na první pohled docela podezřelé. Nakonec zloděj položil sochu na chodník a utekl.

Na místo v krátké době dorazila policie a začala po uprchlém zločinci pátrat. „Policisté místo činu ohledali, zadokumentovali a provedli šetření. Sochu převzala zpět oprávněná osoba. Škodu způsobil pachatel na poškození zařízení budovy. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže,“ prozradila Jana Kroutilová.

Podle našich informací se pachatel na místo činu vrátil ve čtvrtek dopoledne. To už byl ovšem kostel pod dozorem, a tak byl zloděj dopaden. „Byla tam i záchranka a ta ho odvážela, jak jsem slyšela, šlo o nějakého psychicky labilního člověka,“ řekla nám jedna svědkyně celé události.

Policie nám potvrdila, že byl pachatel dopaden. „Na základě šetření se podařilo pachatele dopadnout,“ uvedla Jana Kroutilová. Z toho vyplývá, že informace o tom, že by pachatel znovu navštívil kostel, bude pravděpodobně lichá. Jan Kroutilová též potvrdila informaci, že zloděj byl převezen záchrannou službou do zdravotnického zařízení.

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk