Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Jízda mlhou skončila tragicky

16.11.2016

Moravské Budějovice - Tři lidské životy si vyžádala dopravní nehoda, která se stala ve středu časně ráno na silnici první třídy u Moravských Budějovic. Osobní automobil Škoda Fabia se při ní na přehledném a rovném úseku čelně střetl s protijedoucím kamionem. V místě nehody byla hustá mlha, skutečnou příčinu ale policisté stále vyšetřují.


„Ve středu ráno kolem šesté hodiny jsme na integrovaném operačním středisku přijali oznámení o tragické dopravní nehodě, která se stala na silnici I/38 za Moravskými Budějovicemi směrem na Znojmo. Střetlo se tam osobní vozidlo Škoda Fabia combi s kamionem. Osobní vozidlo po nárazu začalo hořet,“ řekla mluvčí Krajského ředitelství policie Kraje Vysočina Dana Čírtková.

Přímo na místě zasahovalo několik jednotek hasičů a policistů, přivolaný lékař pouze konstatoval smrt všech tří pasažérů z osobního automobilu. Vůbec první byli na místě hasiči. „Po šesté hodině ranní nám byla nahlášena dopravní nehoda osobního a nákladního vozidla. Naše jednotka po příjezdu na místo zjistila, že došlo k nárazu osobního vozidla do nákladního a k následnému požáru osobního vozu, který byl už plně rozvinutý. Jednotka uhasila požár a zjistila, že ve voze jsou tři usmrcené osoby,“ řekl velící důstojník územního odboru Hasičského záchranného sboru Třebíč Ing. Jaroslav Vecheta.

Po nehodě byla na několik hodin ochromena doprava na úseku mezi Moravskými Budějovicemi a Znoj- mem. Policisté odkláněli dopravu přes Vesce, Častohostice a Blížkovice zpět na silnici I/38, v opačném směru museli řidiči z Grešlového Mýta přes Hostim a Zvěrkovice. Ve 12 hodin byl provoz obnoven.

Autor: Martin Mutl
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk