Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Katie na dvoře

28.06.2019

TŘEBÍČ (pch) - „Kapela Katie z Třebíčska, hrající pop rock s prvky country a folku, vznikla v roce 2017 z různého spektra hudebníků. Avšak ústřední dvojici tvoří charismatická zpěvačka Katka Vodová a baskytarista Pavel Němec, který objevil u Katky pěvecký i skladatelský potenciál a rozhodl se ho podpořit.


Tak vznikl tento projekt, který se následně rozrostl v plnohodnotnou kapelu tím, že do ní nastoupili kytarista Martin Látera, bubeník Láďa Vrtal a klávesistka Kristýna Němcová. Kořeny kapely sahají až k okresním legendám KMČ, Archa a Franta a Já. Jak již bylo zmíněno, hrají převážně skladby z vlastní dílny, ovšem nebrání se i převzatým hitům českých a zahraničních interpretů,“ tak toto se dočtete o kapele Katie na internetu.

Kdo chtěl tento zajímavý hudební projekt slyšet naživo, mohl přijít minulý pátek na dvůr Národního domu v Třebíči (tam, jak je Galerie Franta) a prožít pohodový večer. Hudební kritik by možná našel nějaké mouchy, ale milovník dobré muziky si určitě přišel na své a musel odcházet spokojen. Muzika a zvláště pak takováto do postindustriálního prostoru skvěla zapadla.

Dvorek v Národním domě se zdá být příjemným prostorem, který by bylo škoda nevyužít právě pro takovéto menší koncerty, které zpříjemní letní dny. Tak věřme, že Katie nebyla posledním, kdo tu hrál, protože to fakt stálo za to.

Foto: Josef Němec

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk